چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/قرآن

مراسم بزرگداشت مقام استاد قرآنی کشور «حبیب صحاف»

مراسم بزرگداشت مقام استاد قرآني کشور «حبيب صحاف»

با حضور جمعي از مديران نهادهاي قرآني کشور مراسم بزرگداشت مقام استاد قرآني کشور «حبيب صحاف» در منزل وي ​برگزار شد.
جمعي از مديران نهادهاي قرآني کشور، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مراسم بزرگداشت مقام استاد قرآني کشور «حبيب صحاف» در منزل وي  را پاس داشتند.

استاد حبيب صحاف سال ۱۳۱۹ در کاظمين متولد شد. پدرش متولد شهر تبريز بود. مادرش نوه آيت‌الله نائيني و حافظ کل قرآن بود و جلسات هفتگي قرآن برگزار مي‌کرد، اما از زماني که ۱۷ يا ۱۸ سال داشت و درست آن زمان که اساتيدي همچون «عبدالباسط»، «منشاوي»، «عبدالفتاح شعشاعي» و «شعيشع» در عراق حضور مي‌يابند و با تلاوت‌هاي شاهکارشان صدها جوان عراقي را علاقه‌مند به کلام وحي مي‌کنند، تصميم مي‌گيرد به صورت حرفه‌اي به دنبال يادگيري تلاوت قرآن کريم برود و آنقدر به جلسات قرآن مي‌رود تا اينکه استادي در ابعاد حبيب صحاف از دل آن جلسات متولد مي‌شود.
استاد در صحبت‌هاي خود چند بار از استفاده نشدن از تجربه پيشکسوتان گلايه مي‌کند و بر استفاده بسيار زياد از جوانان هم؛ به جلسه آموزشي که ۲۰ سال قبل داشت نيز اشاره مي‌کند. دو جلسه در ميدان امام حسين(ع) و منيريه داشتند که زماني افرادي همچون «حسن رضاييان» و «ميردامادي» به آن رفت و آمد مي‌کردند، اما تعطيل شد. مشاور ارتباطات و ساماندهي معاونت قرآن و عترت که به نمايندگي براي تقدير از استاد صحاف در منزل ايشان حضور داشت ، پيشنهاد راه‌اندازي مسابقات قرآن پيشکسوتان براي برگزاري دورهمي‌هاي اساتيد قرآني و نزديک‌تر شدن قاريان پيشکسوت را ارائه مي‌دهد که مورد توجه حاضران قرار مي‌گيرد.
پايان‌بخش اين ديدار دو ساعته اقامه نماز مغرب و عشا و بعد هم اهداي لوح‌هاي يادبود از طرف برخي نهادها به استاد بود.
در اين ديدار آقايان سيدعلي سرابي، قائم مقام شوراي عالي قرآن، محمدعلي خواجه‌پيري، پيسکسوت قرآني، سيدمحمدجواد شوشتري، مدير عامل خبرگزاري بين المللي ايکنا و مرتضي خدمتکار مشاور ارتباطات و ساماندهي معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين مراسم حضور داشتند. 
تعداد بازديد:305 آخرين تغييرات:98/09/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر