جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

۶۷ میلیون ایرانی کاربر اینترنت هستند/ نزول نفوذ اینترنت ثابت

۶۷ ميليون ايراني کاربر اينترنت هستند/ نزول نفوذ اينترنت ثابت

آخرين آمار از وضعيت استفاده از ابزارهاي فناوري اطلاعات و ارتباطات نشان مي دهد که بيش از ۶۷ ميليون نفر در کشور از اينترنت استفاده مي کنند و بيشترين اتصال کاربران نيز با گوشي موبايل است.
آخرين آمار سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از وضعيت بخش ICT کشور نشان مي دهد که تا پايان شهريور ماه امسال تعداد مشترکان اينترنت باندپهن به ۶۷ ميليون و ۶۸۷ هزار و ۴ نفر رسيده است.

از اين تعداد تنها ۴ ميليون و ۶۹ هزار و ۲۲۷ نفر، مشترک اينترنت ثابت ( از طريق فناوري هايي مانند ADSL  و يا فيبر) هستند و ۶۳ ميليون و ۶۱۷ هزار و ۷۷۷ نفر از موبايل براي اتصال به اينترنت استفاده مي کنند.
براساس اين آمار که تا پايان شهريورماه سال ۹۸ به دست آمده است، ضريب نفوذ اينترنت در کشور به ۸۱.۴۸ درصد رسيده است و ضريب نفوذ اينترنت موبايل ۷۶.۵۸ درصد و ضريب نفوذ اينترنت ثابت ۴.۹ درصد برآورد مي شود.
بررسي ها حاکي از آن است که روند نفوذ اينترنت ثابت در کشور رشد نزولي داشته و با وجودي که ضريب نفوذ اينترنت ثابت در پايان سال ۹۷ حدود ۱۲.۵ درصد اعلام شده بود هم اکنون و در نيمه سال ۹۸ به ۴.۹۰ درصد رسيده است.
اين درحالي است که بر خلاف اينترنت ثابت، نفوذ اينترنت موبايل در کشور در حال رشد است و به بيش از ۷۶ درصد رسيده است.
در اين ميان آمارها نشان مي دهد که ۹۳.۹ درصد کاربران براي اتصال به اينترنت از فناوري نسل ۳ و ۴ موبايل (۳G و ۴G ) استفاده مي کنند و تنها ۵.۸۸ درصد کاربران از طريق فناوري DSL و کمتر از يک درصد نيز از طريق فناوري FTTX به اينترنت متصل مي شوند. 
تعداد بازديد:144 آخرين تغييرات:98/09/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر