جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ثبت‌نام جاماندگان یارانه نقدی برای دریافت حمایت معیشتی از اول دی

ثبت‌نام جاماندگان يارانه نقدي براي دريافت حمايت معيشتي از اول دي

سخنگوي ستاد شناسايي مشمولان حمايت معيشتي از فرصت جاماندگان و انصراف دهندگان يارانه نقدي براي دريافت حمايت معيشتي از اول دي‌ماه خبر داد.
حسين ميرزايي درباره آخرين آمار معترضان به عدم دريافت حمايت معيشتي گفت: تاکنون حدود ۵ ميليون کد ملي از طريق شماره گيري کد دستوري #۶۳۶۹* ثبت شده است که از اين ميزان، حدود ۲۰ درصد سرپرست خانوار نبودند يا تقاضاي آنها تکراري بوده است.

وي ادامه داد: بنابراين از مجموع ۵ ميليون کد ملي ثبت شده، ۴ ميليون کد ملي سرپرست خانوار مورد پذيرش است که از طريق پيامک به اين خانوارها اعلام شده «ثبت اعتراض به عدم دريافت حمايت معيشتي نيازمند اجازه دسترسي دولت به اطلاعات مالي و بانکي شما است».
سخنگوي ستاد شناسايي مشمولان حمايت معيشتي افزود: از روز چهارشنبه امکان ثبت اعتراض در سامانه حمايت وزارت رفاه فراهم شد و با توجه به شرط دسترسي به حساب بانکي و مالي، از ۴ ميليون کد ملي ثبت شده، فقط ۵۵۰ هزار خانوار براي بررسي تقاضاي دريافت حمايت معيشتي، مجوز دسترسي به اطلاعات مالي و بانکي خود را به دولت داده اند که در حال بررسي است.
ميرزايي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا انصراف دهندگان و جاماندگان از دريافت يارانه نقدي امکان تقاضاي مجدد براي دريافت يارانه نقدي و به تبع آن، کمک معيشتي دولت را دارند يا خير گفت: اين امکان فراهم شده است به طوريکه جاماندگان و انصراف دهندگان از دريافت يارانه نقدي از سال‌هاي گذشته تاکنون، از اول دي ماه بايد به يکي از دفاتر پليس به اضافه ۱۰ براي ثبت تقاضاي حمايت معيشتي خود مراجعه و سپس در بانک اعلام حساب کنند.
وي ادامه داد: خانوارهاي متقاضي دريافت يارانه نقدي پس از اعلام حساب در بانک، در فرايند آزمون وسع قرار مي گيرند اگر مشمول شدند يارانه نقدي براي آنها برقرار مي‌شود.
سخنگوي ستاد شناسايي مشمولان حمايت معيشتي تاکيد کرد: خانوارهايي که يارانه نقدي دريافت نمي کنند، «جاماندگان»، «انصراف دهندگان» يا «حذف شدگان» هستند که همه اين افراد مي توانند مجدد درخواست دريافت يارانه معيشتي خود را ارائه دهند اما افرادي که به دليل وسع مالي بالا در سال هاي ۹۴، ۹۵ و در سال جاري از ليست يارانه بگيران حذف شدند به دليل اينکه در فرايند آزمون وسع قرار مي گيرند به طور قطع مشمول حمايت معيشتي نمي شوند. 
تعداد بازديد:139 آخرين تغييرات:98/09/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر