جمعه 9 خرداد 1399 - 6 شوال 1441 - 29 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

تولید یک کالای تحریمی در دانشگاه شریف

توليد يک کالاي تحريمي در دانشگاه شريف

مدير دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شريف از دستيابي به دانش فني توليد چسب شيشه خودرو خبر داد و گفت: اين يک نمونه از روشهاي موفق همکاري دانشگاه شريف با صنعت است.
حسين مختاري از توليد چسب شيشه خودرو به عنوان يکي از پروژه هاي در دست اجراي اين دانشگاه ياد کرد و اظهار داشت: چسب هايي که در ساخت شيشه اتومبيل استفاده مي شود، صرفا وارداتي است. بطور متوسط براي توليد شيشه هاي يک خودرو، تقريبا يک کيلوگرم چسب مورد استفاده قرار مي گيرد که تهيه و واردات اين چسب در يکي دو سال اخير، به دليل تشديد تحريم ها، بسيار سخت شده است.

وي گفت: در اين ميان تاکنون تلاشهاي مختلفي در جهت توليد اين چسب صورت گرفته اما محصولي که بتواند در شرايط آب و هوايي ايران مورد استفاده قرار بگيرد و استانداردهاي خودروئي را پاس کند، تاکنون توليد نشده است.
مدير ارتباط با صنعت دانشگاه شريف اضافه کرد: دانشگاه شريف در اين زمينه با سرمايه گذاري دانشگاه توانسته به اين دانش فني دست پيدا کرده که هم اکنون مراحل تست نهايي آن در حال انجام است.
وي افزود: اين يک نمونه از روشهاي موفق همکاري دانشگاه شريف با صنعت است که در صورتي که صنعت ضمانت خريد بدهد، دانشگاه خود سرمايه گذاري جهت ايجاد فناوري را انجام خواهد داد. 
تعداد بازديد:117 آخرين تغييرات:98/09/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر