چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

توزیع یک‌ میلیون قرص آنفلوانزا در کشور

توزيع يک‌ ميليون قرص آنفلوانزا در کشور

مديرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از توزيع يک‌ ميليون قرص «اسلتاميوير» براي بيماران مبتلا به آنفلوانزا خبر داد.
غلامحسين مهرعليان، در مورد کمبود يک نوع داروي آنفلوانزا(اسلتاميوير)، گفت: بر اساس تفاهمنامه بين سازمان غذا و دارو و معاونت بهداشتي وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو مکلف به تامين داروي آنفلوانزا مورد نياز بيماران از منابع معتبر است تا معاونت بهداشت اين دارو را در مراکز بهداشتي در اختيار بيماران قرار دهند.

وي افزود: امسال واکسن آنفلوانزا در زمان مناسبي با تعداد خوب در اختيار معاونت بهداشتي قرار گرفت و در بخش خصوصي نيز توزيع شد و متقاضيان موفق به دريافت واکسن شدند. اما در هفته‌هاي اخير شاهد ايجاد موجي از بيماري آنفلوانزا در کشور هستيم. بسياري از پزشکان براي درمان علاقه‌مند به تجويز داروي اسلتامبوير هستند که تقاضا براي تهيه اين دارو را به‌طور چشمگيري افزايش داده است.
مديرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: داروي اسلتاميوير قرار بود از طريق معاونت بهداشتي در اختيار مراکز بهداشتي قرار بگيرد، اما در اين شرايط که تقاضا رو به افزايش است از وزير بهداشت درخواست کرديم اين دارو علاوه بر معاونت بهداشتي در صورت تجويز سه گروه متخصص اطفال، کودکان و داخلي در داروخانه‌هاي منتخب دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور، ارائه شود و بيماران بتوانند اين دارو را از داروخانه‌هاي منتخب هم تهيه کنند، که مورد موافقت مقام عالي وزارت واقع شد.
وي با اشاره به اينکه يک‌ميليون عدد قرص اسلتاميوير از منبعي باکيفيت تهيه‌شده است، افزود: طي دو روز آينده ۵۰۰ هزار عدد از اين دارو در اختيار دانشگاه‌هاي علوم پزشکي قرار مي‌گيرد، تا آخر هفته بعد نيز ۵۰۰ هزار عدد ديگر از اين دارو بين دانشگاه‌ها توزيع مي‌شود تا بيماران بتوانند به‌ راحتي داروي مورد نياز خود را از داروخانه‌هاي منتخب تهيه کنند. 
تعداد بازديد:198 آخرين تغييرات:98/09/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر