چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

سامانه قطع جریان گاز در زمان وقوع زلزله راه‌اندازی شد

سامانه قطع جريان گاز در زمان وقوع زلزله راه‌اندازي شد

اولين سامانه قطع جريان گاز در زمان وقوع زلزله در تهران که توسط محققان پژوهشگاه بين المللي زلزله طراحي شده بود راه‌اندازي شد.
به نقل از پژوهشگاه بين‌المللي زلزله‌شناسي و مهندسي زلزله، امروز، اولين سامانه قطع جريان گاز در هنگام وقوع زلزله با موفقيت در ايستگاه فجر شرکت گاز استان تهران مورد آزمايش قرار گرفت.

اين سامانه توسط پژوهشگاه بين‌المللي زلزله‌شناسي و مهندسي زلزله و با همفکري کارشناسان مقاوم‌سازي و پژوهش گاز استان تهران در قالب يک قرداد پژوهشي مابين پژوهشگاه زلزله و شرکت گاز استان تهران طراحي و اجرا شد.
اين سامانه متشکل از سه سنسور شتابنگاري، سامانه پردازش مرکزي و تصميم‌گيري (۳CS)، سامانه RTU و شير الکتريکي قطع جريان گاز است. سنسورهاي شتابنگاري اين سامانه براي اولين بار در کشور توسط پژوهشگاه بين‌المللي زلزله‌شناسي و مهندسي زلزله و با همکاري بخش خصوصي توليد و مورد آزمونهاي گسترده اعتبارسنجي قرار گرفته است.
همچنين در چهارچوب اين قرارداد، دو استاندارد شرکت ملي گاز ايران در خصوص مشخصات فني سنسورهاي شتابنگاري و همچنين سامانه الکتريکي و مکانيکي قطع جريان گاز هنگام زلزله تهيه و پس از تصويب شرکت ملي گاز ايران لازم‌الاجرا شده است. 
تعداد بازديد:199 آخرين تغييرات:98/09/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر