شنبه 21 تير 1399 - 19 ذي القعده 1441 - 11 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

۱۵ آموزشگاه کارآموزی در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شده است

۱۵ آموزشگاه کارآموزي در سيستان و بلوچستان راه‌اندازي شده است

مديرکل فني و حرفه‌اي سيستان و بلوچستان گفت: ۱۵ آموزشگاه آزاد توسط بخش خصوصي و يک بازارچه فروش محصولات کارآموزي از ابتداي امسال تا کنون در اين استان راه‌اندازي شده است.
به نقل از روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي سيستان و بلوچستان، خداداد اوليايي اظهار داشت: ۱۰هزار و ۸۸ نفر دوره آموزش‌هاي مهارتي در آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي آزاد سيستان و بلوچستان ارائه شد که از مجموع اين آموزش‌ها هفت هزار و ۲۹۴ نفر دوره براي بانوان و ۲ هزار و ۷۹۴ نفر براي آقايان برگزار شده است.

وي گفت: اين آموزش‌ها در قالب ۱۸۷حرفه آموزشي و ۲۴ رشته در شاخه‌هاي صنعت، خدمات، کشاورزي، فرهنگ و هنر به متقاضيان ارائه شده است.
مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي سيستان و بلوچستان افزود: پرهيز از موازي کاري سياست اين اداره کل به منظور حمايت از بخش خصوصي است و حرفه‌هايي که در آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي آزاد در سطح استان آموزش داده مي‌شود از دستور کار مراکز بخش دولتي خارج شده است.
وي ادامه داد: نخستين تاثيرگذاري اين آموزشگاه‌ها کم کردن تصدي‌گري دولت و اعتماد به بخش خصوصي است در همين راستا بايد به منظور بالا بردن کيفيت آموزش اهتمام داشته و براي درآمدزايي آموزشگاه‌ها بسترسازي کنيم.
اوليايي بيان کرد: آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي آزاد قابليتي بالقوه در جهت حرکت در مسير توسعه، سازندگي و اشتغالزايي دارند و در همين راستا بايد در تامين بخش اعظم نيروهاي ماهر و متخصص در حرفه‌هاي مختلف مورد نياز بازار کار سهيم باشند. 
تعداد بازديد:167 آخرين تغييرات:98/09/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر