چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

مجلس سازوکار مالیاتی را تعیین می‌کند/سلبریتی‌ها باید مالیات بدهند

مجلس سازوکار مالياتي را تعيين مي‌کند/سلبريتي‌ها بايد ماليات بدهند

عضو کميسيون فرهنگي مجلس گفت: پيشنهادات زيادي براي تعيين سازوکار معافيت مالياتي بخش فرهنگي وجود دارد که قطعا همه اين موارد در مجلس مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد و اصلاحاتي خواهيم داشت.
احسان قاضي زاده هاشمي در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دستور اخير رئيس سازمان برنامه و بودجه مبني بر مخالفت با لغو معافيت مالياتي فعاليت هاي فرهنگي و هنري، اظهار داشت: از آنجايي که بحث معافيت‌هاي مالياتي بايد در قالب لايحه بودجه در مجلس مورد بررسي قرار گيرد، قطعاً نمايندگان مجلس به ويژه اعضاي کميسيون فرهنگي به اين موضوع ورود مي‌کنند.

وي با اشاره به اينکه نظرات و ديدگاه‌هاي مختلفي راجع به معافيت‌هاي مالياتي بخش فرهنگي در مجلس وجود دارد، تصريح کرد: قطعا در مجلس نسبت به اين موضوع اصلاحاتي صورت خواهد گرفت.
عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر اينکه بايد عدالت فرهنگي در اين مسئله مورد توجه قرار گيرد، تصريح کرد: برخي از افراد در حوزه فرهنگ درآمد چنداني ندارند که ضرورت دارد از آنان حمايت ويژه‌تري شود اما برخي از چهره‌هاي هنري و فرهنگي داراي منابع مالي و دريافتي بسيار  زيادي هستند که طبعاً عدالت حکم مي‌کند آنان ماليات بپردازند و معافيت مالياتي مشمول آنان نشود.
قاضي زاده هاشمي با اشاره به اينکه منابع درآمدي حاصل از دريافت ماليات از بخش فرهنگي بهتر است که صرف حوزه فرهنگ شود،  بيان کرد: ما بايد سازوکار عادلانه‌اي براي تأمين و توزيع ماليات در حوزه فرهنگ ايجاد کنيم، به گونه‌اي که کساني که داراي منابع مالي قوي‌تري در حوزه فرهنگ هستند، بايد کمک‌رسان ساير بخش‌هاي فرهنگي باشند که کمبودهايي را به ويژه از نظر مالي دارند.
وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر پيشنهادات زيادي براي تعيين ساز و کار معافيت مالياتي بخش فرهنگي وجود دارد که قطعا همه اين موارد در مجلس مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد. 
تعداد بازديد:210 آخرين تغييرات:98/09/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر