سه شنبه 21 مرداد 1399 - 21 ذي الحجه 1441 - 11 آگوست 2020
صفحه اصلي/پزشكي

آنفلوانزا در هفته گذشته ۲۵ قربانی گرفت/۸۳۳۳ نفر مبتلا شدند

آنفلوانزا در هفته گذشته ۲۵ قرباني گرفت/۸۳۳۳ نفر مبتلا شدند

معاون بهداشت وزارت بهداشت از شيب نزولي ميزان ابتلا به آنفلوانزا در کشور خبر داد.
عليرضا رئيسي، گفت: از روز نهم الي شانزدهم آذر ۹۸ تعداد ۸۳۳۳ نفر از هموطنان به دليل اين بيماري به مراکز درماني مراجعه کردند که نيمي از اين افراد به دليل شدت بيماري تنفسي نياز به بيش از دو روز بستري شدن در بيمارستان داشته و بقيه با مداواي سرپايي و يا بستري موقت ترخيص شده اند.

وي افزود: متاسفانه هفته گذشته تعداد ۲۵ مورد فوتي داشتيم که اغلب اين افراد داراي بيماري زمينه اي بوده اند و خوشبختانه مرگ مادر باردار بر اثر اين بيماري ثبت نشده است.
رئيسي، نمودار همه گيري آنفلوانزا در کشور را رو به کاهش خواند و ادامه داد: از هموطنان عزيز خواهشمنديم توصيه هاي وزارت بهداشت شامل رعايت بهداشت فردي به ويژه شستشوي مکرر دست ها با آب و صابون، و در صورت ابتلا به علائم آنفلوانزا، استراحت کافي، نوشيدن مايعات فراوان، خودمحدودسازي و پرهيز از حضور در جمع را به دقت رعايت کرده و از مصافحه، دست دادن و روبوسي خودداري کنند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تاکيد بر روال اطلاع رساني وزارت بهداشت در مورد وضعيت آنفلوانزا شنبه هر هفته گفت: پيش بيني مي شود که با توجه به کاهش شيوع بيماري، هفته جاري و هفته آينده موارد ابتلا با کاهش چشمگير همراه باشد. 
تعداد بازديد:233 آخرين تغييرات:98/09/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر