سه شنبه 21 مرداد 1399 - 21 ذي الحجه 1441 - 11 آگوست 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

دربی تبریز بدون دنیزلی/ استقلال در شوک تصمیم استراماچونی

دربي تبريز بدون دنيزلي/ استقلال در شوک تصميم استراماچوني

هفته چهاردهم ليگ برتر امروز و با ۵ بازي آغاز مي‌شود که در حساس ترين بازيهاي امروز شهرخودرو ميزبان سپاهان و پيکان ميزبان استقلال است.
از هفته چهاردهم ليگ برتر امروز ۵ بازي انجام مي‌شود که طي اين بازي‌ها ماشين سازي و تراکتور برگزار کننده دربي تبريز هستند، فولاد از پارس جنوبي پذيرايي مي‌کند، شهرخودرو و سپاهان در ديداري حساس به مصاف هم مي‌روند، ذوب آهن ميزبان نساجي است و استقلال هم به مصاف پيکان مي‌رود. 

* شهرخودرو - سپاهان
تيم‌هاي دوم و سوم جدول به اين اميد اولين بازي امروز را برگزار مي‌کنند که در صورت پيروزي در اين بازي و در صورت لغزش استقلال مقابل پيکان بتوانند جاي اين تيم را در صدر جدول بگيرند.
شهرخودرو با شکست و سپاهان با تساوي از بازي قبلي به اين ديدار مي آيند و اين ديدار از اين نظر هم براي دو تيم اهميت پيدا مي کند. 
تقابل دو تيم سپاهان و شهرخودرو تقابل بهترين خطوط دفاعي ليگ نيز مي باشد. هر دو تيم با خوردن تنها ۵ گل در ديدارهاي قبلي شان از اين نظر هم رقابتي با هم دارند که اين رقابت در اين بازي هم لحاظ خواهد شد.  مهمترين دغدغه سپاهان پارگي رباط پاي عزت الله پورقاز مدافع اين تيم است.
* ماشين سازي - تراکتور
امروز دربي تبريز در حالي برگزار مي‌شود که تراکتور از تيم‌هاي بالاي جدول فاصله گرفته و  مصطفي دنيزلي سرمربي نامدار اين تيم ديگر با آنها نيست.
نتايج دو تيم در جدول تاحدودي به هم نزديک است و در حال حاضر در همسايگي هم  به سر مي‌برند. تراکتور با ۱۸ و ماشين با ۱۶ در رده‌هاي هشتم و نهم حضور دارند تا اين بازي حساسيت‌هاي جدولي هم داشته باشد.
تراکتور در دفاع و ماشين در حمله عملکرد بهتري نسبت به هم دارند که بايد ديد دو تيم از نقاط قوت شان در اين بازي چطور استفاده مي‌کنند.
پيروزي در اين ديدار براي تراکتور اين تيم را در خوش بينانه ترين حالت به رده ششم خواهد فرستاد و ماشين سازي هم در صورت پيروزي جاي تراکتور را در رده هشتم خواهد گرفت.
* فولاد - پارس جنوبي
فولاد با جواد نکونام در اين فصل نتايج خوبي گرفته و حالا با ۲۰ امتياز در رده ششم قرار دارد. سرخ پوشان اهواز  که بدون محروم و مصدوم در اين بازي خانگي به ميدان مي‌آيند در صورت پيروزي ممکن است موقتا تا رده سوم جدول هم صعود کنند. 
پارس جنوبي فصل خوبي را تجربه نمي‌کند و در رده‌هاي پايين جدول حضور دارد. آنها تنها دو تيم گل گهر و شاهين را پايين تر از خود در جدول دارند و براي اولين بار بعد از حضور در ليگ برتر با خطر سقوط مواجه هستند.
پيروزي در اين بازي مي‌تواند جمي‌ها را تا دهم هم بالا بياورد. اما شکست و تساوي فرق چنداني براي آنها ندارد و همچنان در انتهاي جدول باقي مي‌مانند.
* ذوب آهن - نساجي
ذوب آهن با شکست مقابل پرسپوليس و نساجي با تساوي مقابل سپاهان به اين بازي مي‌آيند. ذوبي‌هاي ميزبان ۱۱ امتيازي و در رده دوازدهم جدول هستند و نساجي ميهمان ۱۲ امتيازي و در رده يازدهم قرار دارد تا اين ديدار را بتوان ديدار همسايه ها دانست.
پيروزي هيچ يک از دو تيم را از رده دهم بالاتر نمي آورد و شکست براي هر دو تيم گران تمام مي‌شود و جايگاه آنها را در پايين جدول خطرناک مي‌کند. 
نساجي خط حمله‌اي بهتر نسبت به ذوب آهن دارد و ذوب آهن در مقابل خط دفاعي بهتري نسبت به حريف دارد. بهترين گلزن ذوب آهن ارسلان مطهري با ۴ گل زده و بهترين گلزن نساجي محمد عباس زاده و علي شجاعي هر کدام با ۳ گل مي باشند. هرچند گفته مي شود شجاعي اين بازي را به دليل مصدوميت از دست داده است، اما باز هم خط حمله نساجي نسبتا خطرناک است.
* پيکان - استقلال
آبي پوشان بعد از رسيدن به صدر جدول با مشکلات عجيب‌تري مواجه شدند که نگراني‌هايي را براي هواداران آنها ايجاد کرد. اين ديدار بيش از هر چيز تحت تاثير شوک بزرگي است که روز گذشته استراماچوني بر آن وارد کرد و تا صبح امروز هنوز مشخص نيست سرمربي استقلال امروز کيست. 
ديدار استقلال و پيکان تقابل بهترين خطوط حمله ليگ برتر نيز مي‌باشد و شايد رقابتي براي آقاي گلي هم بين مهاجمان اين دو تيم در جريان باشد.
هرچند استقلالي‌ها يکي از بهترين مهاجمان شان که دياباته باشد را به دليل محروميت در اختيار ندارند، اما موثرترين بازيکن تهاجمي ليگ مهدي قائدي در اوج آمادگي در خط حمله اين تيم حضور دارد.
پيکاني‌ها براي اين بازي محروم ندارند و فرکي مي‌تواند از همه داشته هايش استفاده کند. اين در حالي است که دست استراماچوني خيلي باز نيست. او علاوه بر دياباته محروم، يزداني و زکي پور را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد و بايد اينها را اضافه کرد به شجاعيان و محسن کريمي که تا آخر فصل نمي توانند آبيها را همراهي کنند.
برنامه ديدارهاي امروز از ليگ برتر به شرح زير است:
دوشنبه ۱۸ آذر
شهر خودرو مشهد – فولاد مبارکه سپاهان؛ ساعت ۱۴:۳۰ ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد
داور:
بيژن حيدري - کمک ها: محمدرضا منصوري و فرهاد مروجي - کمک داوران اضافي: محمدرضا تارخ و اميرعرب براقي - داور چهارم: محمد علي رضايي - ناظر: ابوطالب طاهريان
ماشين سازي  – تراکتور؛ ساعت ۱۵:۱۵ ورزشگاه بنيان ديزل تبريز
داور:
عبدالنبي پورخلف - کمک ها: رضا قيم و ولي کاوسي - کمک داوران اضافي: محمدباقر پورباقر و پيمان فرخي مهر - داور چهارم: بابک عباسقلي زاده - ناظر:مسعود مرادي
فولاد خوزستان – پارس جنوبي؛ ساعت ۱۶:۳۵ ورزشگاه شهداي فولاد اهواز
داور:
محمدرضا اکبريان - کمک ها: محمدرضا مدير روستا و مهدي الوندي - کمک داوران اضافي: ياسرهمرنگ و احمد محمدي- داور چهارم: علي احمدي - ناظر: خداداد افشاريان
ذوب آهن اصفهان – نساجي مازندران؛ ساعت ۱۷:۳۰ ورزشگاه فولاد شهر اصفهان
داور:
حسن اکرمي - کمک ها: عليرضا ايلدروم و عليرضا مرادي - کمک داوران اضافي: سيدرضا مهدوي و روح الله شريفي - داور چهارم: حميدرضا افشون - ناظر:عليرضا کهوري
پيکان تهران – استقلال تهران؛ ساعت ۱۷:۳۰ ورزشگاه شهداي شهر قدس
داور:
موعود بنيادي فر - کمک ها: علي ميرزابيگي و قهرمان نجفي - کمک داوران اضافي: حميد حاج ملک و سيدمهدي مرجانزاده - داور چهارم: علي اکبر نوري - ناظر: رحيم رحيمي مقدم 
تعداد بازديد:270 آخرين تغييرات:98/09/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر