سه شنبه 21 مرداد 1399 - 21 ذي الحجه 1441 - 11 آگوست 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بنزین دونرخی در بودجه ۹۹ حذف می‌شود/ حقوق کارمندان افزایش می‌یابد

بنزين دونرخي در بودجه ۹۹ حذف مي‌شود/ حقوق کارمندان افزايش مي‌يابد

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: ممکن است نرخ بنزين ۱۵۰۰، ۱۸۰۰ يا دو هزار تومان شود و ديگر بيشتر از دو هزار تومان نخواهد بود و همچنين احتمالا دو نرخي بودن بنزين در بودجه ۹۹ حذف مي شود.
هادي قوامي در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تقديم لايحه بودجه ۹۹ به مجلس شوراي اسلامي گفت: لايحه بودجه روز گذشته توسط رئيس جمهور تقديم مجلس شد، بودجه عمومي دولت بود چرا که بودجه شرکت هاي دولتي يک ماه قبل به مجلس و سپس به کميسيون برنامه و بودجه ارائه شد و در حال حاضر در حال بررسي در کميته محاسبات کميسيون برنامه و بودجه است و گزارش بودجه شرکت هاي دولتي به همراه بودجه عمومي دولت در مجلس بررسي مي شود.

وي افزود: نمايندگان ۱۰ روز فرصت دارند پيشنهادات خود را در مورد بودجه عمومي به کميسيون هاي تخصصي ارائه دهند و کميسيون ها هم ۱۰ روز فرصت دارند پيشنهادات خود را آماده کنند و سپس به کميسيون تلفيق ارائه دهند.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس با يادآوري اينکه کميسيون تلفيق حدود ۴۵ روز فرصت دارد لايحه بودجه را بررسي کند و گزارش نهايي خود را به صحن علني تقديم کند،اظهار داشت: البته با توجه به اينکه نمايندگان درگير انتخابات هستند، ممکن است گزارش نهايي کميسيون تلفيق به صحن ارائه شود و نمايندگان هم پيشنهادات خود را ارائه کنند و از ۴ اسفندماه و پس از انتخابات مجلس، ظرف ۲-۳ هفته بودجه ۹۹ در مجلس قطعي مي شود.
قوامي با اشاره به ويژگي هاي بودجه ۹۹ گفت: همچنان دو سوم بودجه کل کشور بودجه شرکت هاي دولتي، بانک ها و موسسات انتفاعي وابسته به دولت است که بنا بود اين بودجه کاهش يابد و انتظار داشتيم که يک سوم بودجه کشور، بودجه شرکت هاي دولتي باشد.
وي يادآور شد: براي اولين بار و در سال ۹۹ از محل درآمد نفت براي هزينه هاي جاري کشور چون حقوق و دستمزد هزينه نمي شود و آنچه از نفت به دست مي آوريم صرف طرح هاي عمراني مي شود.
نماينده مردم اسفراين با اشاره به اينکه همچنين اعطاي کمک هاي معيشتي به مردم هم در سال آينده تداوم مي يابد، تصريح کرد: با توجه به اينکه سران قوا تصميمي را درباره اصلاح قيمت بنزين در سال ۹۸ گرفته اند، ممکن است نمايندگان مجلس براي سال ۹۹ طرح هاي پيشنهادي ديگري را درباره اين موضوع ارائه کنند.
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: در واقع ممکن است نرخ بنزين ۱۵۰۰، ۱۸۰۰ يا دو هزار تومان شود و ديگر بيشتر از دو هزار تومان نخواهد بود و همچنين احتمالا دو نرخي بودن بنزين در بودجه ۹۹ حذف مي شود.
قوامي درباره حقوق کارکنان دستگاه هاي دولتي، اظهار داشت: دولت در بودجه ۹۹ پيشنهاد کرده که حقوق کارکنان دستگاه ها ۱۵ درصد افزايش يابد اما با توجه به اينکه دولت اعلام کرده که نرخ تورم ۳۰ درصد است، حقوق بگيران ۱۵ درصد با ميزان تورم فاصله دارند و حتما بايد در زمان بررسي بودجه اين مسئله مورد توجه قرار گيرد و حقوق کارکنان افزايش يابد. 
تعداد بازديد:248 آخرين تغييرات:98/09/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر