جمعه 2 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441 - 21 فوريه 2020
صفحه اصلي/پزشكي

حوادث ترافیکی سلامت مردان ایرانی را نشانه گرفته است

حوادث ترافيکي سلامت مردان ايراني را نشانه گرفته است

رئيس چهارمين کنگره هفته سلامت مردان، با اشاره به اينکه سالانه ۱۷ هزار نفر در کشور به دليل حوادث ترافيکي جان خود را از دست مي‌دهند، گفت: حوادث ترافيکي سلامت مردان را نشانه گرفته است.
سيد جليل حسيني، استاد اورولوژي ترميمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، افزود: چهارمين کنگره سلامت مردان، در روزهاي ۳۰ بهمن تا ۲ اسفند ۹۸ در تالار ابوريحان دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با حضور اساتيد و صاحبنظران برجسته دانشگاهي و سياستگذاران و برنامه ريزان کشور برگزار مي‌شود.

وي ادامه داد: با توجه به اهميت سلامتي مردان برگزاري اين کنگره در هفته سلامت مردان بسيار حائز اهميت است. بسياري از کشورهاي جهان برنامه نمادين به صورت هفته سلامت مردان برگزار مي‌نمايند. در کشور ما نيز به اين موضوع طي يک دهه گذشته توجه شده واز ۱۴ سال قبل هفته سلامت مردان برگزار مي‌شود و به موازات آن کنگره اي در مورد بيماري‌هايي که بار بيماري بالايي در حوزه مردان دارند نيز برگزار مي‌شود که سياست‌گذاران و اساتيد دانشگاهي جهت شرکت در اين کنگره دعوت مي‌شوند و پيامد آن ارتقاء سلامت مردان در جامعه مي‌باشد.
حسيني با اشاره به اينکه هر ساله موضوعات متفاوتي در اين کنگره مورد بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد، ادامه داد: يکي از مهم‌ترين موضوعاتي که امسال براي اين کنگره در نظر گرفته شده حوادث به ويژه حوادث ترافيکي و نقش آن در هدف گرفتن سلامت مردان است. چرا که سالانه تعداد زيادي از مردان به دليل حوادث ترافيکي جان خود را از دست داده و يا دچار آسيب‌هاي شديد مي‌شوند.
وي با بيان اينکه سالانه ۱۷ هزار نفر در کشور به دليل حوادث ترافيکي جان خود را از دست مي‌دهند و بيش از ۳۵۰ هزار نفر مصدوم و بستري مي‌شوند، گفت: اقداماتي که مي‌توان حين حادثه، زمان انتقال مصدوم و يا پس از ترخيص آن از بيمارستان براي بيمار انجام داد شامل جايگاه تعامل و هماهنگي سازماني، ترياژ بيمارستاني، عوارض روحي و رواني تصادفات، نقش بيمه‌ها در حوادث، نقش مردم و انجمن‌ها در پيشگيري از حوادث ترافيکي و همچنين نقش شاهدان حوادث که گاهي باعث افزايش ابعاد و عوارض حادثه به دليل شلوغي محل و حاشيه‌هاي ناشي از آن مي‌شوند به طور مبسوط در اين کنگره مورد بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد.
حسيني بيان داشت: موضوع اقتصاد در حوادث ترافيکي و مقايسه حوادث ترافيکي در ايران و جهان از ديگر موضوعات مورد بحث در اين کنگره است.
وي با اشاره به اينکه هر سال سه محور مهم در کنگره سلامت مردان مورد بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد، گفت: امسال علاوه بر موضوع حوادث ترافيکي، مسئله بيماري پروستات که همه مردان تقريباً گرفتار آن مي‌شوند نيز در کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار مي‌گيرد و ۳ پنل تخصصي در اين زمينه خواهيم داشت.
رئيس چهارمين کنگره هفته سلامت مردان گفت: همچنين بحث جمعيت آقايان و اينکه کاهش جمعيت مردان و افزايش آنچه اثرات مختلف اجتماعي دارد در کنگره سلامت مردان بررسي مي‌شود همچنين در زمينه سالمندي مردان و عواملي که در مردان باعث طلاق در زندگي آنها مي‌شود در يک سمپوزيوم اختصاصي مورد بحث و گفت‌وگو قرار مي‌گيرد.
حسيني خاطرنشان کرد: حضور سياستگذاران و مسئولين اجرايي در کنار اساتيد دانشگاهي در اين کنگره سبب مي‌شود که موضوعات به صورت عميق مورد بحث و گفتگو قرار گيرد و جامعه پزشکي و دانشگاهيان از برنامه‌ريزي‌هاي آينده مسئولين اطلاع يابند و مسئولين با نقطه نظرات و نقد دانشگاهيان آشنا شوند و در واقع تبادل نظر دوطرفه در موضوع سلامت مردان خواهيم داشت. 
تعداد بازديد:125 آخرين تغييرات:98/10/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر