یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ثبت نام بیش از ۱۱۸ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت

ثبت نام بيش از ۱۱۸ هزار نفر در آزمون سراسري قرآن و عترت

مريم قاسم احمد، معاون برنامه‌ريزي و آموزش اداره کل برنامه‌ريزي، آموزش و توسعه مشارکت‌هاي معاونت قرآن و عترت از ثبت نام بيش از ۱۱۸ هزار نفر در آزمون سراسري قرآن و عترت خبرداد.
مريم قاسم احمد معاون برنامه‌ريزي و آموزش اداره کل برنامه‌ريزي، آموزش و توسعه مشارکت‌هاي معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آزمون سراسري قرآن و عترت گفت: مهلت ثبت نام در هجدهمين دوره آزمون سراسري قرآن و عترت، ۲۹ آذر ماه ۹۸ بعداز سه بار تمديد به پايان رسيد و امکان ثبت نام مجدد نيز نخواهيم داشت.

وي ادامه داد از آنجا که فرآيند آماده سازي برگزاري آزمون مانند کارت ورود به جلسه براي ثبت نام کنندگان، ثبت مکان‌هاي برگزاري آزمون، ارسال سوالات و… زمان بر خواهد بود، با وجود درخواستهاي متعدد، امکان تمديد مهلت ثبت نام را نخواهيم داشت.
قاسم احمد در خصوص فرآيند ثبت نام در رشته‌هاي الکترونيک اظهار داشت: در رشته‌هاي الکترونيک فرآيند آماده سازي مثل رشته‌هاي کتبي نيست و با توجه به برگزاري آزمون به صورت الکترونيک، ثبت نام همچنان تا ۱۵ دي ماه در رشته‌هاي الکترونيک ادامه خواهد داشت. در رشته روخواني از لحظه ثبت نام فرايند شرکت در آزمون با ارسال صوت افراد آغاز مي‌شود. رشته سبک و سيره معصومين (ع) نيز در ۲۵ و ۲۶ دي ماه برگزار مي‌شود و رشته‌هاي کتبي نيز در ۱۱ بهمن ماه برگزار مي‌شود. همچنين براي مقطع زير ده سال رشته‌هاي حفظ، بصورت شفاهي انجام خواهد شد..
وي با اعلام تعداد ثبت نام کنندگان در اين آزمون تصريح کرد: اگرچه ثبت نام رشته‌هاي الکترونيک تا ۱۵ دي ماه ادامه دارد، اما تا اين لحظه استان اصفهان و شهرستان قم بيشترين ميزان ثبت نامي را داشته است و تا کنون ۱۱۸ هزار و ۷۸۲ نفر براي هجدهمين دوره آزمون سراسري ثبت نام کرده‌اند.
قاسم احمد ضمن اشاره به افرادي که امروز براي ثبت نام اقدام کرده‌اند افزود: آماده سازي و تحويل سوالات و اعلام اسامي و مکان برگزاري که بايد در کارتهاي ورود به جلسه درج شود نياز به هماهنگي‌هاي خاص دارند که در صورت ادامه ثبت نام، اين فرايند دچار مشکل خواهد شد؛ از اين رو امکان تمديد آزمون وجود ندارد.
قاسم احمد در خصوص همکاري آموزش و پرورش در هجدهمين دوره آزمون سراسري، ادامه داد: با توجه به مأموريت‌ها و وظايف هر کدام از سازمان‌ها متأسفانه ناهماهنگي‌هاي بسياري در آزمون سال گذشته داشتيم که با توجه به گستردگي آن امکان نظارت را تقريباً به حداقل مي‌رساند. توسعه کمي در صورتي که توسعه کيفي و استانداردهاي چنين آزمون‌هايي را دستخوش خطا سازد مطلوب و قابل اتکا نيست. قطعاً از آنجا که انجام فعاليت‌هاي قرآني نيازمند وضعيت سنجي دقيق و مبتني برآن آسيب شناسي جدي است، ارائه آمارهاي نه چندان دقيق امکان برنامه ريزي دقيق و مبتني بر نياز مخاطب را سلب خواهد کرد. از آنجا که هدف ما توسعه و تعميق مفاهيم قرآن کريم و معارف اهل بيت (ع) است، شناسايي دقيق جامعه هدف و نيازهاي آن از اهداف اصلي دست اندر کاران قرآني بايد باشد که ماهم تلاش داريم با تکميل بانک جامع اطلاعات قرآني کشور به نيازهاي جامعه هدف دقيق‌تر و بروزتر دست يابيم. فضاي آموزش و پرورش و مدارس ويژگي‌هاي خاص خودش را دارد. دانش آموزان اگر عضو يکي از مؤسسات باشند در سنجش ما مي‌توانند حضور داشته باشند و ما حتي به جهت رعايت حال اين گروه آزمون رشته‌هاي حفظ را براي اين مقطع به صورت شفاهي برگزار مي‌کنيم پس عملاً دانش اموزان حذف نشده‌اند بلکه با مديريت دقيق‌تر در آزمون حضور دارند.
قاسم احمد با اشاره به برگزاري آزمون قرآن وعترت براي کارکنان دولت که سال گذشته برگزار شد افزود: براي آزمون قرآن و عترت کارکنان دولت در حال برنامه ريزي هستيم. براي اين امربايد زير ساخت‌هاي آن را نيز فراهم کنيم. بايد مباحثي را براي آنها در نظر بگيريم که در امور کاري و روابط آنها با همکاران و خدمات آنها مطلوب‌تر و کاربردي باشد. اين ضرورت نيازمند برنامه ريزي دقيق‌تر و هدفمند تري است. همچنين امکان سنجي ساعاتي که ضمن خدمت محسوب مي‌شود نيز بايد مورد بررسي قرار گيرد. 
تعداد بازديد:205 آخرين تغييرات:98/10/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر