یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

اجرای طرح کنترل جمعیت اشتباه بزرگ کشور بود/ لزوم توجه به حفظ نسل

اجراي طرح کنترل جمعيت اشتباه بزرگ کشور بود/ لزوم توجه به حفظ نسل

دبير ستاد سلول هاي بنيادي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري گفت: اجراي طرح کنترل جمعيت اشتباه بزرگي بود و امروزه بايد براي فرزندآوري تلاش کنيم.
اميرعلي حميديه دبير ستاد سلول هاي بنيادي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري صبح امروز در مراسم رونمايي از بانک سلول بنيادي خون قاعدگي براي درمان ناباروري گفت: بزرگترين اشتباه دهه هاي اخير کشور اجراي طرح کنترل جمعيت بود و امروز در اين زمينه دچار مشکل شده ايم. از سوي ديگر مسئله ناباروري نيز در کشور به يک مشکل اساسي تبديل شده است اما خوشبختانه مراکز درماني کشور در تلاش براي حل اين مشکل هستند.

وي افزود: پروژه درمان ناباروري به وسيله سلول هاي بنيادي خون قاعدگي شيوه اي است که به صورت قانوني انجام شده و مجوزهاي رسمي آن از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو گرفته شده است.
حميديه تصريح کرد: سال گذشته در کشور ژاپن از سلول هاي پوستي نيز براي توليد اسپرم و تخمک استفاده کردند. در اين کشور توسعه يافته حتي در سنين بالا نيز براي فرزندآوري زوجين و حفظ نسل کشور تلاش مي کنند.
وي با اشاره به رونمايي از بانک سلول هاي بنيادي خون قاعدگي اظهارداشت: اين پروژه اقدامي بزرگ است و اميدواريم تا پنج سال آينده مسئولين بنياد ابن سينا براي درمان ناباروري از طريق روش آي بي اس در جهت توليد اسپرم و تخمک اقدام کنند. 
تعداد بازديد:169 آخرين تغييرات:98/10/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر