پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

شرمنده مجاهدت‌ها و رنج شیخ زکزاکی هستیم/چرا دیپلماسی ما ساکت است؟

شرمنده مجاهدت‌ها و رنج شيخ زکزاکي هستيم/چرا ديپلماسي ما ساکت است؟

پناهيان در گردهمايي روحانيون حوزه هاي علميه تهران در حمايت از شيخ ابراهيم زکزاکي با انتقاد شديد از سکوت ديپلماسي ايران در قبال ظلم هاي جهاني گفت: ما شرمنده مجاهدت‌ها و رنج شيخ زکزاکي هستيم.
همايش «روحانيت؛ فرياد مقاومت» در حمايت از علامه زکزاکي در حوزه علميه امام رضا (ع) و با حضور حجت الاسلام عليرضا پناهيان و دختران شيخ ابراهيم زکزاکي (سهيلا، رقيه و زکيه) برگزار شد.

نبايد ايران را محدود به مرزها بدانيم
حجت الاسلام عليرضا پناهيان در اين گردهمايي گفت: در سال‌هاي اخير بحث دهکده جهاني و يکپارچه کردن نظامات جهاني مطرح بوده است. سران دولت‌هاي جنايتکار مانند آمريکا تصريح مي‌کنند که توده‌هاي مقاومت از سراسر جهان مانع از حمله آنها به ايران است. امنيت ايران منوط به پيوند فکري و معنوي است که بين ما و ملت‌هاي اسلامي به وجود آمده است. اگر صرفاً به منافع ميهني بيانديشيم باز هم به اين نتيجه مي رسيم که نبايد ايران را محدود به مرزها بدانيم.
بي تفاوتي نسبت به جهان اسلام و حتي جهان بشريت با هيچ منطق اسلامي سازگاري ندارد
وي با بيان اينکه بودجه ايران براي تأثير گذاري فرهنگي در جهان نسبت به کشوري مانند فرانسه قريب به صفر است، گفت: کشورهاي غربي از اين طريق به کشورها سلطه پيدا مي‌کنند. اگر ما مقدمات نجات شيخ زکزاکي را فراهم نکنيم، ضربه خواهيم خورد و طبق معادلات بين المللي اين ظلم‌ها به ما هم خواهد رسيد و اين بلاها بر سر ما هم خواهد آمد. بي تفاوتي نسبت به جهان اسلام و حتي جهان بشريت با هيچ منطق اسلامي سازگاري ندارد.
ديپلماسي ما نسبت به ظلم‌هاي جهاني واکنشي ندارد
وي افزود: برخي سياست مداران ما بناي ظلم ستيزي ندارند. ديپلماسي کشور ما ساکت است و نسبت به ظلم‌هاي جهاني واکنشي ندارد. مثلاً يک سال و اندي است که ديپلماسي ما نسبت به تظاهرات مردم عليه سرمايه داري در فرانسه سکوت کرده است. امام خميني بي توجهي مسئولين در مورد صدور انقلاب را يک خيانت مي‌دانستند. ما بايد در جهت بيدارسازي ملت‌ها فعاليت کنيم.
شيخ زکزاکي اسوه‌اي براي آزادي خواهي است
وي با بيان اينکه الان شيخ زکزاکي اسوه‌اي براي آزادي خواهي است و اين فرياد را به جهانيان رسانده است، گفت: در نيجريه خيلي‌ها منتظرند که ايشان از زندان آزاد شوند تا مسلمان شوند و يا امکانات خود را در اختيار ايشان بگذارند.
عليرضا پناهيان اظهار داشت: امام مي‌فرمود انقلاب ما محدود به ايران نيست و نقطه شروع است. اهداف عظيم انقلاب که ايجاد حکومت جهاني است، بايد توسط مسئولين پيگيري شود و اگر از اين مسئله پرهيز شود خيانت است و اينها به عنوان مطالبات ملي بايد پيگيري شود.
شرمنده مجاهدت‌ها و رنج شيخ زکزاکي هستيم
وي گفت: درسي که از اين مجاهد بزرگ زکزاکي مي‌گيريم چيست؟ ما شرمنده مجاهدت‌ها و رنج شيخ زکزاکي هستيم. ايشان با گلوله در بدن و در زندان و عدم امکانات مواجه اند، اما دست از آرمان‌هاي خود بر نمي‌دارند. اگر ايشان در برابر دولت کرنش کنند، قطعاً وضعشان تغيير مي‌کند ولي ايستادگي کرده اند. وضعيت اقتصادي طلاب نسبت به ديگر اقشار جامعه بسيار پايين است اما ما در هر وضعيتي هستيم هيچ گاه به مجاهدت شيخ زکزاکي نمي رسيم.
شيخ زکزاکي در آفريقا تحول ايجاد کرده است
پناهيان در ادامه گفت: من از فرزندان شيخ تقاضا مي‌کنم که جزئيات زندگي اين عزيز را بنويسند و منتشر کنند. من سال‌ها قبل ۸ کشور آفريقايي را ديده ام و تحولي که ايشان در آنجا ايجاد کرده خيلي مجاهدت و معنويت مي‌خواهد.
وي گفت: تاريخ اين مملکت مشحون از احترام به علما بوده است و زمينه‌هاي بسياري براي فعاليت‌هاي علما در ايران وجود دارد اما طلبه آفريقايي در اين قاره چه امکاني دارد؟ هيچ.
زکزاکي در آفريقا تحول ايجاد کرده است و نيجريه با آن منابع اش مي‌تواند بزرگترين کشور جهان اسلام باشد. دشمنان مي‌دانند که اگر ايشان را آزاد بگذارند موجب بيداري کل کشورهاي آفريقايي مي‌شود.
وي در پايان سخنان خود گفت: بزرگترين بودجه‌ها از اروپا براي مسيحي کردن آفريقا در نظر گرفته شده است و فعاليت ايشان در اين شرايط بروز و ظهور داشته است. ما از دستگاه ديپلماسي مي‌خواهيم در اين زمينه فعال شوند وگرنه به ملت ايران خيانت کرده اند. بايد اين نماد مظلوميت و مجاهدت يعني شيخ زکزاکي را به جهان معرفي کنيم. حوزه علميه تحت تأثير اين عالم عارف غريب و مجاهد و مظلوم بايد تحولي در خود ببيند. 
تعداد بازديد:186 آخرين تغييرات:98/10/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر