یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/خانواده

ایجاد نشاط اجتماعی متناسب با آداب و مناسک دینی ضروری است

ايجاد نشاط اجتماعي متناسب با آداب و مناسک ديني ضروري است

فريبا نظري مشاور وزير کشور در امور زنان و خانواده در سفر دوروزه به بوشهر، در مجمع مشورتي بانوان اين استان حضور يافت و گفت:ايجاد نشاط اجتماعي متناسب با آداب و مناسک ديني ضروري است.
به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور؛ مشاور وزير کشور در امور زنان و خانواده در مجمع مشورتي بانوان بوشهر گفت: از ابتداي دولت يازدهم و دوازدهم توجه به انتصاب بانوان در پست‌هاي مديريتي جزو بحث‌هاي مهم و اساسي دولت بوده‌است و وزارت کشور با توجه به جايگاه حاکميتي و راهبردي که دارد در اجراي اين ابلاغيه از طريق استانداري‌ها نه تنها در اين وزارتخانه بلکه از ساير دستگاه‌هاي اجرايي ديگر نيز خواسته که در اين راستا گام بردارند.

وي درباره طرح نشاط اجتماعي اظهار داشت: يکي از بحث‌هاي مهم که در همه جوامع به آن توجه مي‌کنند ايجاد نشاط اجتماعي در جامعه است و در زمان حاضر با وجود جنگ اقتصادي حاکم بر کشور بحث نشاط اجتماعي مورد توجه و تاکيد بزرگان و مسئولان ارشد نظام است.
مشاور وزير کشور در امور زنان و خانواده ادامه داد: سازمان امور اجتماعي وزارت کشور طرحي با عنوان نشاط اجتماعي را با دستگاه‌هاي ديگر طراحي کرده‌است و براي ما نيز در حوزه زنان و خانواده و دفاتر متناظر در استانداري‌ها اين بحث مهم است که در مناسبت‌هاي مختلف سال نشاط اجتماعي را اشاعه و ترويج کنيم.
وي افزود: ايجاد نشاط اجتماعي براي برون رفت از مسائلي که به نوعي بهداشت و سلامت روان افراد را ممکن است مورد تهديد قرار دهد، ضروري است.
نظري گفت: نشاط اجتماعي تعاريف متعددي دارد و تنها در چند گزينه خلاصه نمي‌شود. جشنواره‌هاي آييني، مناسبت‌ها، آيين و رسوم محلي و سنتي ما؛ سرشار از آداب و رسوم توام با نشاط است، فقط بايد آنها را شناخت و متناسب با اقوام و اقليم مختلف از آنها به بهترين شکل استفاده کرد.
گفتني است؛ مجمع مشورتي بانوان استان بوشهر، با حضور فريبا نظري مشاور وزير کشور در امور زنان و خانواده، معاون سياسي_ اجتماعي استاندار، مديرکل بانوان و خانواده استانداري و جمعي از بانوان فرهيخته استان بوشهر تشکيل شد. 
تعداد بازديد:193 آخرين تغييرات:98/10/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر