پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

شهید سپهبد قاسم سلیمانی، سرداری از جنس مردم بود

شهيد سپهبد قاسم سليماني، سرداري از جنس مردم بود

رييس شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اينکه سردار شهيد قاسم سليماني، سرداري از جنس مردم بود، گفت: ساده زيستي، تواضع، ادب و متانتش، توانمندي‌هاي نظامي، فرماندهي او را برجسته‌تر مي کرد.
محسن هاشمي رييس شوراي اسلامي شهر تهران در ابتداي جلسه شورا، شهادت سردار سرافراز ايران اسلامي سپهبد قاسم سليماني را به مقام معظم رهبري و مردم ايران تسليت گفت و افزود: حاج قاسم سليمان از خطه غيور و شهيد پرور کرمان، به عنوان نماد انقلاب اسلامي در سراسر جهان شناخته مي‌شد و با وجود آنکه از ابتداي انقلاب تاکنون صدها هزار شهيد در اين راه، جان خود را فدا کرده اند، شخصيت و محبوبيتي متفاوت داشت.

رييس شورا با بيان اينکه قاسم سليماني، سرداري از جنس مردم بود، افزود: ساده زيستي، تواضع، ادب و متانتش، توانمندي‌هاي نظامي، فرماندهي و رهبري او را برجسته‌تر مي‌کرد و به دليل پرهيز از ورود به مجادلات سياسي و حفظ جايگاه فراجناحياش، بين تمامي جريان‌هاي سياسي و سلايق فرهنگي و اجتماعي ايران محبوبيت ويژه اي داشت.
وي خاطر نشان کرد: حاج قاسم سليماني، تنها يک فرد نبود، بلکه يک سرمايه اجتماعي محسوب مي‌شد و صدالبته امروز با شهادت حاج قاسم، اين سرمايه اجتماعي، نه تنها از بين نرفته است بلکه به لطف الهي چندين برابر شده است و قاسم سليماني به عنوان يک الگو براي همه پاسداران و سربازان ايران اسلامي و جوانان شيفته در سراسر جهان، ماندگار گرديده است.
محسن هاشمي گفت: به دليل ارتباط ويژه سردار سليماني با آيت الله هاشمي رفسنجاني، مي‌توانم شهادت بدهم که اخلاص، صداقت و تواضع حاج قاسم در ميان مسئولان نظام کم نظير بود و امانتداري و صداقتش در انتقال حقايق و اطلاعات به مسئولان ارشد نظام مثال زدني بود و به همين علت آيت الله هاشمي رفسنجاني نسبت به صحت و دقت گزارشاتي که به وسيله سردار سليماني به ايشان ارائه مي‌شد، اطميناني مضاعف داشتند.
رييس شوراي اسلامي شهر تهران در ادامه از توجه ويژه اين سردار رشيد سپاه اسلام ياد کرد و افزود: حاج قاسم سليماني، نسبت به معيشت مردم و رسيدگي به وضعيت محرومان حساسيتي ويژه داشت و تا زماني که مسئوليت سپاه استان کرمان را برعهده داشت، از توسعه اين استان حمايت کرد.
محسن هاشمي همچنين تاکيد کرد: اگرچه امروز ايران در عزاي سپهبد سليماني و هم رزمانش نشسته است، اما هزاران سليماني با خصوصيات منحصر به فرد اخلاقي و شجاعت و توانمندي او، خود را براي دفاع از منافع ملي و آرمان‌هاي انقلاب آماده مي‌کنند و همان گونه که ترورهاي شخصيت‌هاي بزرگ نظام، نتوانست مانعي در برابر تداوم انقلاب باشد، شهادت حاج قاسم سليماني نيز بر صلابت و قدرت اين مسير خواهد افزود.
وي گفت: در خاتمه از طرف مجموعه مديريت شهري تهران، به ويژه اعضاي محترم شوراي اسلامي تهران، ضمن تسليت به رهبر معظم انقلاب و خانواده شهيد سپهبد سليماني، با آرمان‌هاي شهيدان ايران اسلامي، تجديد ميثاق مي‌کنيم. 
تعداد بازديد:241 آخرين تغييرات:98/10/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر