شنبه 10 خرداد 1399 - 7 شوال 1441 - 30 مي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه

«شهید سلیمانی» برای دشمن خطرناک‌تر از قاسم سلیمانی است

«شهيد سليماني» براي دشمن خطرناک‌تر از قاسم سليماني است

داغ شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سليماني چنان بر دل مؤمنان اثر کرد که همه غصه‌دار و گريان شدند. دشمن نادان نمي‌دانست که «شهيد سليماني» براي آنها خطرناک‌تر از قاسم سليماني است.
متن زير يادداشتي اختصاصي از سيد احمد غفاري قره‌باغي، عضو هيأت علمي مؤسسه حکمت و فلسفه ايران است که در ادامه مي‌خوانيد؛
نکته اول: وقتي شيشه عطر شکسته مي‌شود، تازه عطر آن منتشر مي‌شود؛ آنگاه که قاسم سليماني، شهيد سليماني شد، شيشه عطر شکست و عطر دل‌انگيز او همه جهان را پر کرد و همه‌ي دل‌هاي صاحبدلان را تسخير نمود.

نکته دوم: همانگونه که خود سردار در سخنراني‌هايش بارها گفته بود، انسان بايد ابتدا در درون خودش شهيد بشود تا خداوند او را شهيد قبول کند. حاج قاسم سال‌ها در بين ما شهيد بود و هم اکنون به آرزوي شهادت رسيد، دقيقاً زماني که همه‌ي ما خفته بوديم.
نکته سوم: داغ شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سليماني چنان بر دل مؤمنان اثر کرد که همه غصه‌دار و گريان شدند. اين انقلاب روحي ممکن نيست مگر به جهت انس قوي ميان عبد و خداوند، که حضرتش فرمود: هر کس براي خدا شد خداوند محبتش را در قلب ديگران مستقر مي‌کند.
نکته چهارم: دشمن نادان نمي‌دانست که «شهيد سليماني» براي آنها خطرناک‌تر از قاسم سليماني است؛ حال پس از شهادت آن سردار، به «غلط کردم» افتاده‌اند و با پيغام‌هاي باواسطه، پيشنهاد اکتفا به تقابل به مثل مي‌دهند؛ غافل از اينکه شهيد حاج قاسم، مثلي در ميان آنها ندارد، تا ما تقابل به مثل کنيم.
نکته پنجم: دشمن نادان، بهره‌اي از معارف وحياني ندارد و نمي‌داند که هر نشانه از نشانه‌هاي الهي را آسيب برساند، نشانه ديگري همچون او يا بهتر از او در ميان جبهه‌ي مقاومت، جايگزينش مي‌شود، که فرمود: «ما نَنسَخ مِن آية او نُنسِها نَأتِ بِخَيرٍ مِنها أو مِثلِها»
نکته ششم: زمزمه‌هايي در خصوص معامله بر سر خون سردار شنيده مي‌شود؛ اميدواريم اينها شايعه باشند که اگر حقيقت داشته باشند، به مسئولين معامله‌کننده هشدار مي‌دهيم که هر گونه توافق پنهان بر سر خون اين شهيد و گذشت از انتقام، اعلان جنگ با ملت مؤمن و داغدار است. 
تعداد بازديد:188 آخرين تغييرات:98/10/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر