شنبه 10 خرداد 1399 - 7 شوال 1441 - 30 مي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حتی خون سردار سلیمانی هم دارد می جنگد

حتي خون سردار سليماني هم دارد مي جنگد

يدالله يزدان پناه گفت: سردار سليماني چون در تمام زندگي با اشرار عالم و نظام‌هاي شرور (اسرائيل و آمريکا) جنگيده است، خداوند مي‌خواهد که خون ايشان هم بجنگد.
حجت الاسلام والمسلمين يدالله يزدان پناه استاد فلسفه و عرفان اسلامي در درس تفسير الميزان که ۱۵ دي ماه برگزار شد، در سخناني به بيان تأثيرات شهادت سردار سليماني پرداخت:

اين ايام که شهيد بزرگواري را از دست داديم، بنده معتقدم از اين دست افرادي که خداوند رحمت ويژه اي به ايشان کرده است، بلکه اين بزرگوار چون در تمام زندگي با اشرار عالم و نظام‌هاي شرور (اسرائيل و آمريکا) جنگيده است، خداوند مي‌خواهد که خون ايشان هم بجنگد. به نظرم خداوند بهترين هديه را به ايشان داد که حتي خون ايشان هم دارد مي جنگد. نه فقط جنگيد، خونش هم دارد مي جنگد و خدا ايشان را داخل رحمت خويش کرده است.
اين اواخر که در عراق هم مشکلاتي پديد آمد، احساسم اين است که اين خون دارد کار مي‌رسد تا اين مشکلات را برطرف کند. مشکلاتي که اصلاً تصورش هم نمي‌کرديم. شيعه چه در عراق و چه در ايران نياز به يک پاکسازي دارد، اين خون‌ها است که دارد پاک مي‌کند، همت و اخلاص اين بزرگوار است که دارد کار مي‌رسد. اخلاص ايشان سبب شد که خداوند او را در رحمتش داخل کرد «فَأَمَّا الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ فَيُدْخِلُهُمْ رَبُّهُمْ في رَحْمَتِهِ» او ايمان آورد و عمل صالح انجام داد، آن هم عمل به اين نحو. رحمة الله عليه!»
واقعش اين است که ما سر سفره ايشان نشسته‌ايم، مديون مثل ايشان هستيم و ايشان واقعاً کار بزرگي کرده‌اند، برخي شايد ندانند که ايشان چه کرده است، به هر ترتيب، ايشان بازوي مقتدر نظام بود.
الحمدلله! من معتقدم که ايشان نيروهايش را هم پرورش داد، و اين جور نيست که فقط ايشان باشد. پرورش نيروها خودش باعث برکت براي ايشان است. الحمدلله!
اين وضعيتي که براي ايشان پيش آمد، من احساسي داشتم که مرا ياد شهادت شهيد بهشتي انداخت. در آن دوره يک نوع بدبيني را منتشر مي‌کردند و به نوعي پايه نظام داشت سست مي‌شد، شهيد بهشتي هم هرچه انجام مي‌داد و به زبان مي‌آورد، خيلي اثري نداشت، ولي وقتي ايشان به شهادت رسيد، کلاً شستشو داد و خيلي از مشکلات
را برطرف کرد و چندين سال ما را بيمه کرد. اين شهادت کار رسيد. از يک جهت خيلي سخت بود.
در اين حادثه شهيد سليماني هم احساسم اين است که همه ايراني‌ها به غيرتشان برخورد از اين جنايت. خوشا به حالشان که اين گونه شد. و الا اگر در يک جايي با بُمبي ايشان شهيد مي‌شد، خيلي تأثير نداشت، ولي الان دشمن خودش اين مسأله را بر عهده گرفته است، اين خيلي مهم است، از طرفي هم نشان مي‌دهد که ايشان آن‌ها را بيچاره کرده است که او را اين چنين شهيد کردند.
اين را حماقت مي‌گوئيد هر چه مي‌خواهيد بگوييد، ولي خداوند حماقت‌هاي کافران و مشرکان را همه جا اجازه نمي‌دهد. در جريان شب ۱۹ رمضان قرار بود هم معاويه و هم عمر و عاص و هم اميرالمومنين عليه السلام کشته شوند، ولي خداوند کاري مي‌کند که يکي اجازه پيدا کند. دليل هم دارد، حساب دارد.

دشمنان حماقت‌ها مي‌کنند، ولي خداوند اجازه نمي‌دهد که هر حماقتي محقق شود و وقتي اجازه داده مي‌شود، دليلي دارد، ممکن است براي ما مشخص نباشد ولي به لحاظ سرّ القدر مشخص است.
«فَأَمَّا الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ فَيُدْخِلُهُ مْ رَبُّهُمْ في رَحْمَتِهِ» خداوند متعال ايشان را رحمت کند، ايشان کار خودش را کرد.
اين غيظ قلب مؤمن و به جوش آمدن غيرت و پاکسازي جان‌ها، همه برکات و نور بيشتري براي خود ايشان خواهد شد. خوشا به حالش، ان شاء الله ما هم به ايشان ملحق شويم. 
تعداد بازديد:207 آخرين تغييرات:98/10/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر