پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

آخرین وضعیت راه‌ها/انسداد برخی محورهای استان‌های شرقی کشور

آخرين وضعيت راه‌ها/انسداد برخي محورهاي استان‌هاي شرقي کشور

معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي از مسدود بودن برخي محورهاي استان‌هاي شرقي از امشب تا فردا صبح به دليل کولاک جاده اي خبر داد.
حيدر مطاعي درباره آخرين وضعيت راه‌هاي کشور اظهار داشت: طي سه روز اخير در برخي از استان‌ها بارندگي داشتيم که از شب گذشته و صبح امروز نيمه شمالي کشور از شمال غرب تا شمال شرق و همچنين نيمه شرقي کشور از خراسان شمالي تا جنوب سيستان و بلوچستان بارندگي شديد داشتيم.

وي افزود: در محورهاي برون شهري استان‌هاي خراسان رضوي، خراسان جنوبي بارش‌ها به شکل برف و در استان‌هاي هرمزگان و سيستان و بلوچستان به شکل باران گزارش شده که در حال حاضر نيز اين بارندگي ادامه دارد و در خراسان رضوي در برخي از محورها و جاده‌هاي استان کولاک نيز گزارش شده است.
معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي ادامه داد: در دو استان سيستان و بلوچستان و هرمزگان آب رودخانه‌ها بالا آمده که سبب شده تا برخي محورهاي فرعي زير آب برود و روي جاده را بپوشاند. از همين رو برخي راه‌هاي فرعي اين دو استان مسدود است.
وي يادآور شد: سيلاب به تأسيسات سنگين راه‌ها و جاده‌ها خصوصاً پل‌هاي جاده‌اي خسارتي وارد نکرده است.
به گفته مطاعي محورهاي زاهدان - ميرجاوه، جاسک – کنارک و ميناب – جاسک از راه‌هاي اصلي مسدود در دو استان جنوب شرقي هستند و عليرغم اينکه بارندگي‌ها شدت يافته اما بر اساس گزارش سازمان هواشناسي تا اواخر امشب از حجم بارندگي‌ها در دو استان هرمزگان و سيستان و بلوچستان کاسته خواهد شد.
معاون سازمان راهداري مشکل اصلي تردد در جاده‌هاي برفي و باراني را محور باغچه – تربت حيدريه در خراسان رضوي و در گردنه رباط سفيد اين محور است؛ در اين منطقه بارش سنگين برف گزارش شده و برخي خودروها در گردنه رباط سفيد متوقف شده اند که با همکاري راهداري و پليس راهور علاوه بر اينکه تردد در اين محور مسدود شده در تلاشيم تا اين جاده از خودروها تخليه شود. راهداران در اين منطقه نيز به خودروهاي در برف گير کرده کمک کرده است. بارش سنگين برف در محور باغچه – تربت حيدريه به صورت کولاک بوده و همچنان به شدت در حال ادامه داشتن است که به محض فروکش کردن، همه محورهاي مسدود آزادسازي خواهند شد.
مطاعي تاکيد کرد: گره ترافيکي محور باغچه- تربت حيدريه نيز برطرف شده ولي امشب تا فردا صبح تربت حيدريه به باغچه مسدود خواهد بود؛ محورهاي فرعي اين منطقه از خراسان رضوي مانند تربت جام به صالح آباد نيز مسدود هستند.
معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خاطرنشان کرد: بارش برف هيچ مشکلي براي محورها ايجاد نکرده اما به دليل همزماني بارش برف با کولاک که سبب کاهش ايمني تردد شده است اين محورها مسدود اعلام شده است. با اين حال نيروهاي راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي مرتباً در محورهاي خراسان رضوي در تردد هستند تا خودروهايي که در برف گير کرده‌اند را امدادرساني کنند. 
تعداد بازديد:164 آخرين تغييرات:98/10/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر