پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

نیاز فوری سیل‌زدگان سیستان وبلوچستان به موادغذایی و وسایل گرمایشی

نياز فوري سيل‌زدگان سيستان وبلوچستان به موادغذايي و وسايل گرمايشي

مدير عامل جمعيت هلال احمر سيستان و بلوچستان گفت: سيل زدگان ۱۴ شهرستان اين استان نياز مبرم و فوري به مواد غذايي و وسايل گرمايشي دارند.
به نقل از روابط عمومي هلال احمر سيستان و بلوچستان، رسول راشکي اظهار داشت: سيل زدگان ۱۴ شهرستان استان سيستان و بلوچستان نياز مبرم و فوري به مواد غذايي و وسايل گرمايشي دارند.

مدير عامل جمعيت هلال احمر سيستان و بلوچستان اقلام غذايي نظير انواع کنسرو جات، خرما، برنج، روغن و اقلام زيستي نظير پتو و موکت و اقلام گرمايشي مانند چراغ آترا را از مهمترين نيازهاي سيل زدگان استان عنوان کرد.
وي گفت: هموطنان گرامي مي‌توانند کمک‌هاي غيرنقدي خود را به پايگاه‌هاي جمعيت هلال احمر استان و کمک نقدي خود را از طريق شماره گيري #۵۴*۱۱۲* و شماره حساب ۵۲۶۳۶۳۶۳۵۳ نزد بانک ملت شعبه امام علي (ع) بنام کمک‌هاي خيري جمعيت هلال احمر استان واريز کنند.
راشکي با اشاره به اينکه به سه هزار و ۴۲۸ آسيب ديده سيل در قالب ۷۶۷ خانوار از ۲۱ تا ۲۳ دي در اين استان توسط نيروهاي هلال احمر امدادرساني شده است، ادامه داد: ۹۸ روستاي سيستان و بلوچستان در اين مدت دچار سيلاب و آبگرفتگي شده است.
مدير عامل جمعيت هلال احمر سيستان و بلوچستان افزود: طي اين مدت يک هزار و ۱۴۴ نفر از آسيب ديدگان سيل اخير استان در ۲۵۲ دستگاه چادر اسکان اضطراري داده شدند.
وي گفت: توزيع ۵۰۹ تخته موکت، يک هزار و ۵۸ تخته پتو و ۲ هزار و ۹۶۱ کيلوگرم نايلون، بيش‌از هزار و ۱۰۰ قوطي کنسرو و ۱۳۰ بسته مواد غذايي ۷۲ ساعته از جمله اقلام توزيع شده بين سيل زدگان اين استان بوده است.
راشکي گفت: عمق بحران به اندازه‌اي است که علاوه بر مسدود شدن مسيرها، بسياري از منازل مسکوني دچار آسيب جدي شدند و همچنان راه ارتباطي بسياري از روستاها قطع است و امدادرساني به آنها با قايق و بالگرد در حال انجام است. 
تعداد بازديد:165 آخرين تغييرات:98/10/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر