دوشنبه 11 فروردين 1399 - 5 شعبان 1441 - 30 مارس 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

آموزش مهارت‌های گفتگو برای دانش آموزان ضروری است

آموزش مهارت‌هاي گفتگو براي دانش آموزان ضروري است

صبح امروز محسن حاجي ميرزايي در حاشيه بازديد از دبستان چنگيز پو که در جنوب تهران (محله باغ آذري) قرار دارد با آموزگاران اين مدرسه ديدار و گفتگو کرد.
محسن حاجي ميرزايي پس از استماع سخنان مدير و معلمان مدرسه با اشاره به وجود دانش آموزان افاغنه در اين مدرسه اظهار کرد: براي همزيستي مسالمت‌آميز، بايد مهارت‌هاي پذيرش و تحمل ديگران را به دانش آموزان آموزش داد تا دانش آموزان ايراني با اتباع خارجي به‌خوبي در کنار يکديگر به تحصيل بپردازند.

وزير آموزش‌وپرورش با اشاره به اينکه کار اصلي آموزگاران در مدرسه آموزش دانش آموزان است اما اين يادگيري دوطرفه است، اظهار کرد: معلمان در حين تدريس به‌نوعي تجاربي را مي‌آموزند و اين تجربيات مخصوصاً اگر در مدرسه‌اي باشد که مشکلاتي داشته باشد بسيار ارزشمند است.
حاجي ميرزايي تصريح کرد: اينکه معلم در مقطعي تدريس کند که آثارش پايدارتر باشد بسيار ارزشمند است زيرا نتيجه کار معلم تا سال‌ها در زندگي دانش آموزان ادامه خواهد داشت؛ بنابراين شخصيت دانش آموزان در آينده معرف معلمش است.
وي با اشاره به شوق و علاقه آموزگاران در خدمت کردن در مناطق محروم اظهار کرد: اينکه با عشق و علاقه و در محيط آرام کار مي‌کنيد بسيار مهم است کساني مي‌توانند در چنين محيط‌هاي محرومي کار کنند که عشق و علاقه قلبي داشته باشند.
وزير آموزش‌وپرورش بابيان اينکه ۷۰ درصد مدارس داراي کيفيت‌هاي لازم است، گفت: شرايطي را فراهم کرديم تا خيران مدرسه‌ساز بتوانند مدارس را بازسازي کنند و همچنين در بودجه عمراني نيز بودجه‌اي براي نوسازي و بازسازي مدارس اختصاص يافته است.
وي در پايان گفت: با توجه به شرايط ساختمان آموزشي اين مدرسه، تخريب و بازسازي اين مدرسه در اولويت قرار خواهد گرفت.
گفتني است اين دبستان داراي ۳۷۹ نفر دانش‌آموز است و از اين تعداد ۲۷۹ نفر از دانش آموزان از اتباع کشور افغانستان هستند. اغلب کلاس‌هاي اين مدرسه ۳۸، ۴۰ و …نفر هستند.
وزير آموزش‌وپرورش در اين بازديد در جمع معلمان حاضر شد و به‌طور مستقيم با آن‌ها گفتگو کرد. همچنين هريک از آموزگاران بدون واسطه با وزير سخن گفتند. 
تعداد بازديد:269 آخرين تغييرات:98/10/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر