پنج شنبه 14 فروردين 1399 - 8 شعبان 1441 - 2 آپريل 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

تولید کیت‌های تشخیص طبی با نانوذرات طلای ایرانی

توليد کيت‌هاي تشخيص طبي با نانوذرات طلاي ايراني

با توجه به خلوص بالا و قيمت مناسب، از نانوذرات طلاي ايراني در توليد کيت‌هاي تشخيص طبي استفاده مي‌شود.
به نقل از ستاد توسعه فناوري نانو، يک شرکت ايراني با توليد و عرضه نانوذرات طلا، بخشي از نياز بازار داخل کشور را به اين نانوذرات تامين‌ مي‌کند.

ابراهيم اکبرزاده، مديرعامل اين شرکت با بيان اينکه اين شرکت يک شرکت دانش‌بنيان نانويي است که کار خود را از پارک فناوري پرديس آغاز کرده است، گفت: در حال حاضر ۱۴ نانوماده را در ليست محصولات عرضه شده به بازار داريم که براي تمامي اين محصولات به منظور گرفتن گواهي‌نانومقياس اقدام شده و چندي پيش گواهي‌نانومقياس براي نانوذرات طلا دريافت شد.
وي گفت: اميدوارم به زودي براي باقي محصولات نيز اين گواهي‌نامه صادر شود. هرچند ما تجاري‌سازي اين نانومواد را آغاز کرده و در حال حاضر فروش آن‌ها انجام مي‌شود.
اکبرزاده درباره بازار نانوذرات طلا گفت: نانوذرات طلا به دليل ويژگي‌هاي خاصي که دارند در طيف وسيعي از صنايع کاربرد دارند. پزشکي و سلامتي يکي از مهم‌ترين اين کاربردها است.
وي ادامه داد: خواص آنتي‌باکتريال و ضدقارچ اين نانوذرات موجب شده تا بتوان از آن‌ها در بخش‌هاي مختلف حوزه سلامت استفاده کرد. کيت‌هاي تشخيص پزشکي يکي از کاربردهاي اين نانوذرات است که ما مشترياني از اين بخش براي نانوذرات طلا داريم و در حال حاضر از نانوذرات طلاي اين شرکت در ساخت اين کيت‌ها استفاده مي‌شود. البته بخش پژوهشي و دانشگاهي نيز از آن استفاده مي‌کند و مقالات متعددي با استفاده از اين نانوذرات به چاپ رسيده است. 
تعداد بازديد:126 آخرين تغييرات:98/10/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر