دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

شرايط منطقه و جهان به نفع ملت ايران است

رئيس جمهوري اسلامي ايران گفت: امروز بحمد الله ملت ايران و جمهوري اسلامي ايران در جايگاه ممتازي در جهان قرار گرفته اند و شرايط سياسي در منطقه و جهان کاملاً به نفع ملت ايران و آرمان هاي جمهوري اسلامي ايران است.

 

واحد مرکزي خبر محمود احمدي نژاد پس از جلسه امروز هيئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: در داخل کشور نيز به فضل الهي و رهبري عزيز، وحدت و همدلي حاکم است و در بخش هاي گوناگون، سرعت پيشرفت ما به ويژه در بخش هاي علمي، فناوري، صنعت، تجارت داخلي و خارجي و همچنين کشاورزي با وجود خشکسالي و سرماي کم نظير و بي سابقه، مطلوب است.

رئيس جمهوري گفت: البته هر گاه بناست کارهاي بزرگي انجام شود موانعي نيز وجود دارد که شيريني کار نيز همين است؛ هر دستاورد مهمي همواره با کار و تلاش و عبور از سختي ها به دست مي آيد که به حمد خدا ملت ما در اين موضوع پرچمدار و آبديده است و پيروزي ها را مي بينيم و ديديد که بدخواهان ما دو سه ماه است فضاي جنجالي مصنوعي درست کرده اند که اين فضا نيز در حال از بين رفتن است.

وي همچنين گفت: ويژگي هاي دشمنان ما روشن است؛ اينها دشمنان اصل بشريت هستند و هر جا خير و ارزش انساني و مجاهدت سازنده است با آن مخالفند و هر جا هم که رفته اند جز نکبت و کينه و عقب افتادگي چيزي به ارمغان نياورده اند.

احمدي نژاد افزود: ملت ما پرچمدار دوستي، عدالت، صلح و رفاه براي همه ملت هاست و طبيعي است که دشمنان با ملت ما مخالف باشند چنانکه در سي سال اخير و پيش از آن هر وقت فرصت داشته اند ضربه زده اند و پيش آگاهي هم نداده اند.

رئيس جمهور گفت: دشمنان در موضوع هسته اي و مسائل منطقه اي و بين المللي در مقابل منطق ملت ما شکست خورده و خيال کرده اند که مثل گذشته که با ايجاد فضاي تهديد ملت ها را به تسليم وامي داشتند مي توانند ملت ما را به تسليم وادارند.

احمدي نژاد اضافه کرد: آنها از يک سو بسته پيشنهادي و گفتگو را مطرح مي کنند اما از سوي ديگر فضاسازي تبليغاتي به راه مي اندازند و حتي بعضي از آنها نزد ما مي آمدند و هشدار مي دادند که اگر به آنها گوش ندهيم چه ها مي کنند اما آنها ناتوان تر از آن هستند که به ملت ما آسيب برسانند.

رئيس جمهور با اشاره به رزمايش نيروهاي نظامي ومسلح و سپاه و ارتش گفت: ديديد که بادکنک توخالي دشمنان با يک رزمايش نيروهاي سرافراز ما از هم پاشيد و در مقابل آن منفعل شدند و حال نيز حرف هاي خنده دار مي زنند و مي گويند اين رزمايش خلاف موازين است؛ ما که نمي دانيم که چه کسي اين موازين را تعيين مي کند ظاهرا آنها خودشان را موازين مي دانند.

وي افزود: در مانور اخير ما قدرت بازدارندگي خود را به نمايش گذاشتيم که اين بخشي از اين قدرت بود و در آينده نيز قدرت بازدارندگي ايران صدها برابر آن چيزي خواهد بود که به نمايش گذاشتيم.

رئيس جمهور تأکيد کرد: آنها قادر نيستند به ملت ما آسيب برسانند و نيروهاي مسلح ما در آمادگي کامل دست متجاوزان را قطع خواهند کرد.

آقاي احمدي نژاد همچنين گفت: البته در امريکا افراد عاقلي هم هستند که اجازه نمي دهند آنها دست از پا خطا کنند ضمن آنکه قدرت نظامي ما نيز اجازه چنين کاري را به آنها نخواهد داد.

رئيس جمهور در پاسخ به سوالي در زمينه پيشنهاد گشايش کنسولگري امريکا در ايران گفت: ما از هر اقدامي که به گسترش رابطه ملت ها کمک کند استقبال مي کنيم.

وي افزود: هنوز در اين زمينه تقاضاي رسمي دريافت نکرده ايم ولي معتقديم توسعه روابط با ملت ها کار درستي است و هر پيشنهادي در اين باره قابل بررسي است و از آن استقبال مي کنيم.

تعداد بازديد:1243 آخرين تغييرات:87/04/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر