جمعه 2 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441 - 21 فوريه 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

استقلال با شکست الکویت صعود کرد/ درخشش «شیخ» در شیخ‌نشین!

استقلال با شکست الکويت صعود کرد/ درخشش «شيخ» در شيخ‌نشين!

تيم فوتبال استقلال در اولين گام خود در مرحله پلي آف ليگ قهرمانان آسيا با درخشش شيخ دياباته مهاجم خارجي خود برابر تيم الکويت به پيروزي رسيد و به مرحله بعد صعود کرد.
تيم فوتبال استقلال ايران در مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان آسيا امروز شنبه در ورزشگاه آل مکتوم دبي ميزبان تيم الکويت کويت بود که اين بازي با نتيجه ۳ بر صفر به سود استقلال به پايان رسيد.

در اين بازي که از ساعت ۱۷:۵۰ و با قضاوت داور مالزيايي آغاز شد، شيخ دياباته (۲۷ و ۵۳) و وريا غفوري (۵۹) براي استقلال گلزني کردند تا نماينده کشورمان به مرحله بعدي پلي آف صعود کند. استقلال در ديدار بعدي خود روز سه شنبه در قطر ميهمان تيم الريان است.
فرهاد مجيدي سرمربي استقلال تيمش را در اين بازي با ترکيب سيد حسين حسيني، وريا غفوري، ميلاد زکي پور (۷۵ - ميليچ)، روزبه چشمي، شاهين طاهرخاني، محمد دانشگر، علي کريمي (۶۵ - فرشيد باقري)، مسعود ريگي ، آرش رضاوند، مهدي قائدي و شيخ دياباته (۶۸ - ارسلان مطهري) وارد زمين کرد.
استقلال باوجود مشکلاتي که در روزهاي گذشته با آن دست به گريبان بود، مسابقه را بهتر از حريفش آغاز کرد. اين تيم با اتکا به سرعت مهدي قائدي و قدرت سرزني شيخ دياباته بارها خط دفاعي الکويت را آزار داد.
دياباته در دقيقه ۲۷ در حالي موفق به گلزني شد که توسط دو مدافع الکويت تعقيب مي‌شد اما ضربه آرام و دقيق او وارد دروازه الکويت شد. استقلال بعد از اين گل بازهم فرصت گلزني داشت. در دقيقه ۳۹ ضربه سر دياباته در حالي که مي‌توانست دروازه حريف را باز کند توسط مدافعان اين تيم مهار شد. البته تيم الکويت در نيمه نخست صاحب يکي دو موقعيت خوب شد از جمله در دقيقه ۳۶ که حسين حسيني ضربات بازيکنان حريف را مهار کرد.
در نيمه دوم استقلال بر شدت حملاتش افزود و بازي کاملا هجومي و برتر از حريفش را به نمايش گذاشت. تلاش استقلالي ها خيلي زود و در دقيقه ۵۳ مجددا توسط دياباته به ثمر نشست. اين مهاجم پاس ارسالي وريا غفوري را در محوطه جريمه الکويت مهار کرد و با يک ضربه، دروازه حريف را باز کرد.
استقلال بعد از اين گل هم عقب ننشست و ۶ دقيقه بعد اينبار توسط وريا غفوري و روي يک ضربه کاشته به گل سوم رسيد تا عملا تير خلاصي بر نماينده کويت بزند. محمد دانشگر مدافع پيش تاخته استقلال هم در دقيقه ۶۴ موفق به گلزني شد ولي داور گل او را آفسايد اعلام کرد.
الکويت با نزديک شدن به دقايق پاياني فشار زيادي براي جبران نتيجه روي دروازه استقلال وارد کرد. در دقيقه ۸۰ و ۸۳ واکنش هاي ديدني حسين حسيني بود که مانع گل خوردن استقلال شد و در نقش ناجي آبي ها ظاهر شد تا بازي با همان سه گل به پايان برسد.
در اين بازي مسعود ريگي و شاهين طاهرخاني از استقلال کارت زرد گرفتند. 
تعداد بازديد:65 آخرين تغييرات:98/11/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر