پنج شنبه 14 فروردين 1399 - 8 شعبان 1441 - 2 آپريل 2020
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

مرگ و میر «کرونا ویروس» به تدریج در حال کم شدن است

مرگ و مير «کرونا ويروس» به تدريج در حال کم شدن است

استاد ويروس شناسي دانشگاه علوم پزشکي تهران، درباره ماهيت ويروس کرونا، گفت: اين ويروس نوپديد است و معمولاً منشاء ۷۰ درصد آن از حيوانات است و ساختار خاصي دارد.
طلعت مختاري آزاد، با حضور در برنامه تلويزيوني گفتگوي ويژه خبري شبکه دو سيما، ادامه داد: «کرونا ويروس» مشترک ميان انسان و حيوان است و ماهيت ساختاري آن به گونه‌اي است که مي‌تواند تغييراتي در آن ايجاد شود و ترکيب‌هاي جديدي بين ويروس‌هاي انساني و حيواني ايجاد شود.
وي اضافه کرد: اين بيماري با توجه به اينکه جديد و ناشناخته است مي‌تواند خطرناک باشد، اما پس از اينکه اطلاعات اين بيماري، شناسايي شود ترس ناشي از آن هم کمتر مي‌شود.

مختاري آزاد افزود: ويروس «کرونا» با توجه به مشاهداتي که داريم نمي‌تواند خطر زيادي داشته باشد و آمارها نشان مي‌دهد که مرگ و مير ناشي از اين بيماري به تدريج در حال کم شدن است.
استاد ويروس شناسي دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به اينکه خطر اين ويروس کمتر از خطر بيماري آنفلوانزا است، اضافه کرد: اين ويروس شباهت زيادي به ويروس خفاش دارد.
وي با بيان اينکه اين بيماري فعلاً واکسني ندارد، گفت: دو داروي بيماري اچ آي وي در درمان اين بيماري تأثيراتي داشته است.
مختاري آزاد با اشاره به اينکه بسياري از بيماري‌هاي ويروسي، دارويي ندارند، افزود: اين ويروس کم خطرتر از آنفلوانزا است و همان موارد بهداشتي اين بيماري بايد رعايت شود.
استاد ويروس شناسي دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت: ويروس کرونا، هوشمند است، اما هنوز بيماري زايي آن بيشتر نشده است.
مختاري راد افزود: بر اساس مشاهدات و مستندات ثبت شده، هنوز شدت بيماري زايي کرونا ويروس تشديد نشده است.
وي ادامه داد: بزرگترين مشکل در سر راه پيشگيري از ابتلاء به اين ويروس، نحوه آموزش سرفه کردن در ميان دانش آموزان است، چون بيشتر مردم چگونه سرفه کردن را نمي‌دانند.
مختاري راد تصريح کرد: نحوه صحيح سرفه کردن، سرفه بر روي آستين يا لباس و داخل يقه مي‌باشد بدين ترتيب ويروس در هوا پراکنده نخواهند شد و چه بسا ويروس بر اثر ماندن در بافت گرم لباس از بين برود.
وي افزود: اين امکان وجود دارد که وقتي يک فرد از ماسک استفاده مي‌کند، پس از مدتي اين ماسک مرطوب مي‌شود و پس از دور انداخته شدن بعيد نيست که سبب اشاعه ويروس در محيط باشد، از اين رو عمر مفيد هر ماسک را مي‌توان نهايتاً دو ساعت عنوان کرد. 
تعداد بازديد:130 آخرين تغييرات:98/11/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر