سه شنبه 19 فروردين 1399 - 13 شعبان 1441 - 7 آپريل 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا کمک می کند

گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا کمک مي کند

گوگل ويروس کرونا را به سيستم هشدار خود افزوده تا کاربران هنگام جستجو درباره اين ويروس به اطلاعات مهم و معتبر دسترسي يابند.
به نقل از ديجيتال ترندز،  روز گذشته وزارت جهاني بهداشت درباره شيوع ويروس کرونا درجهان اعلام وضعيت اضطراري کرد.

در همين راستا شرکت گوگل نام ويروس کرونا را به فهرست سيستم هشدار خود(SOS Alerts ) افزوده است. علاوه بر آن در جستجوي اينترنتي کاربراني که خواهان دستيابي به اطلاعات درباره اين بيماري باشند، اطلاعات و توصيه هاي ايمني مربوطه نمايش داده مي شود.
به عبارت ديگر گوگل از سيستم SOS Alerts استفاده کرده تا دسترسي به اطلاعات مهم و معتبر را در جستجوي گوگل تسهيل کند. سيستم SOS Alerts در سال ۲۰۱۷ ميلادي و براي کمک به  مقابله با بلاياي طبيعي و غيره راه اندازي شد.
اين بدان معنا است که اگر کاربري در گوگل اطلاعات مربوط به ويروس کرونا را جستجو کند، در بالاي صفحه جستجوي او آخرين توئيت هاي سازمان جهاني بهداشت همراه لينک هايي  درباره بررسي وضعيت فعلي ويروس، توصيه ها، پرسش و پاسخ ها براي او نشان داده مي شود.
زير اين قسمت مي توان فهرستي از توصيه هاي ايمني مفيد را همراه با لينکي به مطالب بيشتر از سازمان جهاني بهداشت مشاهده کرد. 
اين درحالي است که اطلاعات جعلي زيادي در شبکه هاي اجتماعي و کانال هاي آنلاين درباره ويروس کرونا منتشر مي شود. بنابراين تلاش گوگل براي فراهم کردن به اطلاعات معتبر  به ايمن ماندن افراد در اين شرايط کمک مي کند.
علاوه برآنچه گفته شد آمار رسمي  شيوع ويروس کرونا همراه يک ردياب آنلاين از مرکز سيستم هاي علمي و مهندسي در دانشگاه جان هاپکينز آمريکا نيز  در نتايج جستجو نشان داده مي شوند.
در کنار اين موارد گوگل اعلام کرده ۲۵۰ هزار دلار براي مقابله با ويروس کرونا به سازمان صليب سرخ چين  اهدا کرده است. 
تعداد بازديد:124 آخرين تغييرات:98/11/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر