پنج شنبه 14 فروردين 1399 - 8 شعبان 1441 - 2 آپريل 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

۴ هزار زندانی مشمول آزادی شدند

۴ هزار زنداني مشمول آزادي شدند

رئيس سازمان زندان ها از بررسي وضعيت پرونده تمامي زندانيان خبرداد و گفت: تا کنون ۴ هزار زنداني مشمول آزادي شدند.
اصغر جهانگير، در حاشيه جلسه مسئولان عالي قضائي در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص آخرين وضعيت بازنگري پرونده تمام زندانيان گفت: از اوايل هفته در استان خراسان رضوي آغاز شده و تمام زندانيان چهره به چهره وضعيت‌شان بررسي خواهد شد.

وي افزود: زندانياني که شرايط تخفيف برايشان فراهم باشد به آنها ابلاغ خواهد شد و مي‌توانند در قالب اين طرح از زندان آزاد شوند.
جهانگير در خصوص آمار مشمولين آزادي گفت: تا اين لحظه ۴ هزار نفر توانستند از اين طرح استفاده کنند و آزاد شوند.
رئيس سازمان زندان‌ها در خصوص آخرين وضعيت بازداشتي‌هاي آبان گفت: به سرعت به پرونده آنها رسيدگي شده است. اکنون تعداد بسيار کمي از اين متهمان در بازداشت هستند و آمار تعداد آنها هماني است که آخرين بار از سوي سخنگوي قوه قضائيه اعلام شده و آمار جديدي اکنون در دست نيست.
جهانگير در مورد انتقال زندانيان از ندامتگاه اوين به تهران بزرگ و گلايه بسياري از آنها گفت: انتقال زندانيان براي متهمان در نظر گرفته شده است تا امکان تردد به شعب برايشان راحت تر شود و در بحث ارتباط خانواده‌هاي آنها و وکلا ايشان اين طرح مطرح شده تا سريع‌تر و راحت تر خدمات بگيرند.
وي گفت: بنابراين اين طرح در سطح استان تهران به دليل پراکندگي در اين استان در نظر گرفته شده تا متهمان در ندامتگاه اوين حضور يابند و محکومان به ندامتگاه تهران بزرگ منتقل شوند.
جهانگير گفت: قبلاً زيرساخت‌هاي آن فراهم شده، مشکلات فضاي آن برطرف و قرار است فضاي مناسبي برايشان در نظر گرفته شود.
وي با بيان اينکه از نظر بهداشتي مسائل رعايت و بازديدهاي متفاوتي انجام شده است، گفت: کمبودها اکنون برطرف شده‌اند. بعد از اعلام آمادگي استان تهران، مرحله به مرحله اعزام زندانيان آغاز شده است حتي دو تيم به ندامتگاه تهران بزرگ اعزام شده و با زندانيان از نزديک گفتگو کرده‌اند و مشکلي در اين باره گزارش نشده است و حتي مشکلات شأن نسبت به ندامتگاه اوين کمتر هم شده است و در مجموع راضي بودند.
وي تصريح کرد: شايد يکي از علل مطرح شده در مورد مشکلات ندامتگاه تهران بزرگ، راه دور آن باشد و خانواده‌ها براي رفت و آمد با مشکلاتي روبرو باشند به همين دليل با اتوبوسراني پيگيري کرده‌ايم با شهرداري و استانداري نيز توافقاتي شده تا تسهيلاتي را در نظر بگيرند.
وي گفت: مسئله ديگر مربوط به اين است که خانواده‌ها در اياب و ذهاب و رفت و آمدشان مشکل داشته باشند به همين دليل اين موضوع بر عهده مجموعه شهرداري، استانداري و دولت است تا کمک کنند و زيرساخت‌هاي لازم را در نظر بگيرند.
رئيس سازمان زندان‌ها گفت قانون اعلام کرده که نه تنها اوين بلکه تمام زندانيان در شهرهاي بالاي ۲۰ هزار نفر بايد به خارج از شهر منتقل شوند و در همين راستا اين طرح دنبال مي‌شود.



 
تعداد بازديد:154 آخرين تغييرات:98/11/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر