پنج شنبه 14 فروردين 1399 - 8 شعبان 1441 - 2 آپريل 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

واکنش رئیس کل بانک مرکزی به اظهارات سفیر سوییس

واکنش رئيس کل بانک مرکزي به اظهارات سفير سوييس

رئيس کل بانک مرکزي با بيان اينکه واردات دارو و ملزومات پزشکي ما در ۱۰ ماه گذشته ۲ هزار برابر حجم واردات انجام شده از کانال مالي سوئيس است، گفت: روند تامين داروهاي مورد نياز ادامه خواهد داشت.
به نقل از بانک مرکزي، عبدالناصر همتي رئيس کل بانک مرکزي در واکنش به نمايش داروي وارداتي از طريق شرکت‌هاي سوئيسي توسط سفارت سوئيس تأکيد کرد: ميزان دارو و ملزومات پزشکي که توسط بانک مرکزي تأمين ارز و در ۱۰ ماههٔ امسال وارد کشور شده است بيش از ۴ ميليارد دلار بوده است.

همتي اضافه کرد: ما براي اين بخش از امور ضروري کشور وابسته به تصميمات و اقدامات ديگران نيستيم و در يک سال و نيم گذشته نيز آمريکا حداکثر تلاش خود براي جلوگيري و اختلال در واردات دارو براي بيماران کشورمان انجام داده است.
رئيس کل بانک مرکزي همچنين تاکيد کرد: ضمن اينکه نفس اعلام صدور مجوز توسط آمريکا براي واردات دارو و تجهيزات پزشکي نشان مي‌دهد که عليرغم ادعاي آمريکا مبني بر تحريم نبودن دارو و اقلام بشردوستانه، اين اقلام عملاً توسط آمريکا تحريم شده است وگرنه نيازي به مجوز نداشت.
همتي افزود: با اين حال، با تلاش‌هاي انجام شده توسط بانک مرکزي و ساير دستگاه‌ها، با اين تحريم‌ها مقابله شده است و داروهاي مورد نياز مردم تا کنون تأمين شده و اين روند در آينده نيز ادامه خواهد يافت. 
تعداد بازديد:142 آخرين تغييرات:98/11/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر