سه شنبه 19 فروردين 1399 - 13 شعبان 1441 - 7 آپريل 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

رصد لحظه‌ای ماهواره «ظفر» امکان پذیر شد

رصد لحظه‌اي ماهواره «ظفر» امکان پذير شد

رئيس سازمان فضايي ايران از امکان رصد موقعيت لحظه اي ماهواره «ظفر» از طريق سايت «فضاجو» توسط نخبگان فضايي کشور خبر داد.
مرتضي براري در توئيتر نوشت: سايت «فضاجو» به عنوان اولين سايت بومي رديابي و رصد ماهواره ها، براي رصد لحظه‌اي ماهواره «ظفر» توسط دانشجويان نخبه کشور طراحي و اجرا شد.

وي گفت: اين سايت در دو آدرس http://fazajoo.com و http://fazajoo.ir ، مستقل از سايت‌هاي خارجي، موقعيت لحظه اي ماهواره ظفر را اطلاع رساني مي‌کند.
براري ادامه داد: اين وب‌سايت با همت دانشجويان خلاق و به صورت خودجوش طراحي و راه اندازي شده و هم اکنون نيز در حال تکميل و بهينه سازي است. در اين زمينه از پيشنهادات و نظرات همه استقبال مي کنيم.
رئيس سازمان فضايي ايران با اشاره به شمارش معکوس براي پرتاب ماهواره سنجشي «ظفر» گفت: طي ۶ سال گذشته متخصصان ما در حال گذر از گام اول (مدار تحقيقاتي) به گام دوم (مدار عملياتي) بودند. در اين روند زيرساخت‌هاي لازم از قبيل ماهواره، ماهواره‌بر، پايگاه پرتاب، مرکز کنترل و هدايت، ايستگاه زميني و آزمايشگاه‌ها ارتقا داده شده است و تلاش مي کنيم گام‌هاي بعدي با سرعت بيشتر برداشته شود.
براري در پاسخ به اظهارات يکي از کاربران توئيتر که مدعي شده بود ماهواره‌ از سکو پايين آورده شده است، تاکيد کرد: اين خبر صحت ندارد. تمام مراحل و فرآيندهاي پرتاب ظفر به صورت شفاف اطلاع رساني مي شود.
وي از مخاطبان خواست اخبار را از منابع موثق پيگيري کنند.
به گزارش مهر، قرار است ماهواره سنجشي «ظفر» با ماهواره بر ايراني «سيمرغ» تا پايان هفته جاري به مدار ۵۳۰ کيلومتري زمين ارسال شود. 
تعداد بازديد:151 آخرين تغييرات:98/11/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر