پنج شنبه 14 فروردين 1399 - 8 شعبان 1441 - 2 آپريل 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

وزش باد شدید دید افقی در نصرت آباد را به ۳ هزار متر کاهش داد

وزش باد شديد ديد افقي در نصرت آباد را به ۳ هزار متر کاهش داد

رئيس شبکه پايش هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: وزش باد شديد در نصرت آباد سبب شد تا شعاع ديد افقي در محدوده اداره هواشناسي اين شهر به ۳ هزار متر کاهش يابد.
محمود ديانتي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: هم اکنون قدري از سرعت وزش باد در اين شهر کاسته شده اما انتظار مي‌رود در ادامه روز باز هم شاهد وزش باد و گردوخاک و کاهش ديد افقي در اين منطقه باشيم.

وي ادامه داد: در زاهدان نيز شب گذشته بيشنه سرعت وزش باد به ۵۸ کيلومتر بر ساعت رسيد اما تغييري در شرايط کيفي هوا و ديد افقي ايجاد نشد.
رئيس شبکه پايش هواشناسي سيستان وبلوچستان در بخش ديگري به آخرين خروجي نقشه‌هاي پيش يابي و مدل‌هاي جوي اشاره کرد و گفت: انتظار مي‌رود از سه شنبه شب و روز چهارشنبه اين هفته بر سرعت وزش باد در نواحي مرکزي و شمالي افزوده شود به طور يکه بيشينه سرعت وزش باد به حدود ۹۰ کيلومتر بر ساعت نيز برسد.
وي تصريح کرد: وزش باد شديد که تا اواخر هفته ادامه خواهد داشت، سطح استان را تحت تأثير قرار مي‌دهد به طوري که پيش بيني مي‌شود علاوه بر شمال و زاهدان، وزش باد در نوار غربي و سواحل استان نيز قابل توجه باشد. پ
رئيس شبکه پايش هواشناسي سيستان و بلوچستان با اشاره به احتمال اختلال در در ترددهاي جاده‌اي به ويژه در محورهاي «زاهدان-نصرت آباد- بم» و «بم-ايرانشهر»، از رانندگان خواست تا در زمان وزش باد و گردوخاک احتياط کنند.
وي در بخش ديگري از ورود سامانه بارشي به استان خبر داد و گفت: سامانه بارشي از روز دوشنبه در استان فعال مي‌شود و نواحي نيمه شمالي برخي نقاط مرکزي و نواحي جنوب غرب استان را تحت تأثير قرار مي‌دهد.
ديانتي اضافه کرد: توصيه مي‌شود در زمان فعاليت سامانه بارشي از تردد در کنار مسيل‌ها و رودخانه‌ها خودداري شود. همچنين با توجه به احتمال برخورد صاعقه از رفتن به ارتفاعات و قرار گيري در فضاي باز خودداري شود. 
تعداد بازديد:89 آخرين تغييرات:98/11/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر