جمعه 20 تير 1399 - 18 ذي القعده 1441 - 10 ژولاي 2020
صفحه اصلي/خانواده

برخی لوایح حوزه زنان در مجلس هنوز بر زمین مانده است

برخي لوايح حوزه زنان در مجلس هنوز بر زمين مانده است

معاون امور زنان و خانواده رئيس جمهور گفت: هنوز لوايح مختلفي به ويژه در حوزه حقوق زنان بر روي زمين مانده و نياز است تا مجلس بعدي به آنها توجه کند.
معصومه ابتکار صبح امروز در نشست ارائه گزارش عملکرد دولت دوازدهم در پاسخ به خبرنگار مهر درباره ارزيابي فعاليت فراکسيون زنان گفت: فراکسيون زنان در اين دوره فعاليت‌هاي بسيار زيادي انجام داده و تعامل خوبي با دستگاه‌ها داشته است.

ابتکار در پاسخ به اين سوال که عملکرد فراکسيون زنان در دوره دهم مجلس را چگونه ارزيابي مي‌کنيد، بيان کرد: به طور کلي اعضاي فراکسيون تاکنون عملکرد مثبتي داشته و موضوعات متعددي ازجمله طرح تشديد مجازات اسيدپاشي، لايحه حمايت از فرزندان داراي مادر ايراني، لوايح بودجه سالانه حوزه زنان و غيره را پيگيري کرده‌اند.
وي تاکيد کرد: با اين حال هنوز لوايح مختلفي بر روي زمين مانده و نياز است تا مجلس بعدي به آنها توجه کند. موضوعات مطرح شده در حوزه‌هاي حقوقي ازجمله بحث طلاق و شروط آن، افزايش سن کيفري و مسائل مربوط به مهريه ازجمله مواردي است که در اين مجلس به نتيجه نرسيد و اميدواريم در دور بعدي مجلس پيگيري شود.
معاون امور زنان و خانواده رئيس جمهور در پاسخ به اين سوال که کدام لوايح از سوي فراکسيون پيگيري نشد يا در صورت پيگيري هنوز به نتيجه نرسيده است، اظهار داشت: لايحه حمايت از کودکان و نوجوانان موضوعي است که اميدوار بوديم در اين مجلس به تصويب برسد اما متأسفانه اين اتفاق رخ نداد. البته فراکسيون اين لايحه را پيگيري کرد اما در شوراي نگهبان متوقف شد. از نمايندگان فراکسيون زنان در مجلس آينده مي‌خواهيم لايحه مذکور را پيگيري کند.
وي افزود: متأسفانه لايحه افزايش سن ازدواج نيز عليرغم تلاش‌هاي انجام شده به نتيجه مطلوب نرسيد و هنوز پيگير آن هستيم. 
تعداد بازديد:372 آخرين تغييرات:98/11/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر