دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

دجال همان آمریکاست/ همایش ملی مقاومت اسلامی کار بسیار مهمی است

دجال همان آمريکاست/ همايش ملي مقاومت اسلامي کار بسيار مهمي است

آيت الله نوري همداني با بيان اينکه دجال همان آمريکاست گفت: بايد دجال را بشناسيم و بشناسانيم و دفتر تبليغات اسلامي که زبان حوزه است بايد در اين زمينه ورود جدي تري داشته باشد.
آيت الله حسين نوري همداني در ديدار رئيس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم و دست اندرکاران همايش ملي «مقاومت اسلامي از منظر قرآن کريم» ضمن قدرداني از فعاليت‌هاي اين دفتر در راستاي برگزاري اين همايش اظهار کرد: استقامت بحثي بسيار وسيع است و در قرآن، روايات و تاريخ اهل بيت (ع) و علما درخصوص استقامت بحث‌هايي مطرح شده است و نمونه‌هاي فراواني از مقاومت و استقامت را مي‌توان در آنها پيدا کرد.

مقاومت علما در سه جبهه
وي گفت: علما در سه جبهه مقاومت کردند، يکي در عرصه تحصيل علم بود که استقامت کردند که اگر مقاومت نمي‌کردند، نمي‌توانستند در صدر قرار بگيرند و هميشه پيش قدم بودند و وارد ميداني شدند که از هر طرف موج‌هايي مي‌آمد، لذا پرداختن به اين مسأله، کار بسيار مهمي است.
اين مرجع تقليد مقابله با دشمنان را از ويژگي‌هاي علما برشمرد و تصريح کرد: جبهه ديگري که علما در آن مقاومت کردند، استقامت در برابر دشمن بود و در برابر دشمنان اسلام شهيد شدند. ارشاد مردم، جبهه ديگري بود که علما در آن وارد شدند و در اين راه مقاومت کردند.
امثال شهيد سليماني در ممکلت ما زياد وجود دارد
آيت الله نوري همداني با اشاره به رشادت‌هاي سپهبد سليماني اظهار کرد: حاج قاسم کار بزرگي کرد و دنيا را تکان داد و در اين راه، اخلاص، مقاومت و شجاعت به خرج داد.
وي گفت: نبايد کار را منحصر در شخصيت سردار سليماني کنيم، چرا که در مملکت ما امثال ايشان افراد زيادي وجود دارد.
اين استاد برجسته حوزه علميه قم ضمن اشاره به آياتي از قرآن کريم و فرازهايي از نهج البلاغه، به فراواني مطالب در خصوص استقامت در آموزه‌هاي ديني پرداخت، خطاب به دست اندرکاران همايش ملي «مقاومت اسلامي از منظر قرآن کريم» تصريح کرد: اين همايش کار بسيار مهمي است.
وي با تأکيد بر ضرورت حفظ نظام جمهوري اسلامي و استقامت در مقابل دشمنان افزود: بايستي نظام را حفظ کنيم و در برابر دشمنان مجهز باشيم.
قدرداني از نقش مهم سيد حسن نصرالله
آيت الله نوري همداني با اشاره به نقش مهم سيد حسن نصرالله در محور مقاومت اظهارکرد: چند نفر مثل اين سيد بايد در کشورهاي مختلف حضور داشته باشند و با يکديگر در مقابل دشمنان متحد باشند.
دجال همان آمريکاست
وي بر ضرورت دشمن شناسي تأکيد کرد و گفت: به نظر من، دجال همان آمريکا است و اين کلمه وصفي براي کساني است که با کينه وارد ميدان مي‌شوند و روايات زيادي در اين خصوص است؛ بنابراين، بايد دجال را بشناسيم و بشناسانيم و دفتر تبليغات اسلامي که زبان حوزه است بايد در اين زمينه ورود جدي تري داشته باشد. 
تعداد بازديد:280 آخرين تغييرات:98/11/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر