دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

مشکل ظرفیت پهنای باند برای دانشگاهها نداریم

مشکل ظرفيت پهناي باند براي دانشگاهها نداريم

نايب رئيس هيئت مديره شرکت ارتباطات زيرساخت در واکنش به مشکل برخي دانشگاهها مبني بر وجود مشکل تامين پهناي باند در آموزش مجازي گفت: در صورت لزوم آماده ارائه پهناي باند رايگان هستيم.
سجاد بنابي در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص ادعاي برخي دانشگاهها مبني بر نبود پهناي باند مناسب در برگزاري کلاس هاي درس غيرحضوري و مجازي، در پي شيوع کرونا و تعطيلي دانشگاهها، اظهار داشت: تاکنون از سمت دانشگاهها براي دريافت پهناي باند به شرکت ارتباطات زيرساخت مراجعه اي صورت نگرفته است و از اين بابت، درخواستي نداشته ايم.

وي با بيان اينکه شرکت ارتباطات زيرساخت با ظرفيت هايي که در بستر شبکه ملي اطلاعات ايجاد کرده است، آماده خدمات رساني به دانشگاهها براي اتصال آنها به شبکه ملي اطلاعات است، گفت: مشکلي از بابت ظرفيت پهناي باند نداريم و به هرگونه درخواستي پاسخ مي دهيم.
نايب رئيس هيئت مديره شرکت ارتباطات زيرساخت با تاکيد بر اينکه حتي اين آمادگي وجود دارد که اگر لازم باشد به دانشگاه ها پهناي باند رايگان تعلق گيرد، خاطرنشان کرد: هم اکنون اغلب دانشگاهها به صورت مستقيم از شرکت ارتباطات زيرساخت، پهناي باند اينترنت دريافت نمي کنند و از طريق اپراتورهاي اينترنت و يا شرکت مخابرات ايران، نسبت به تامين پهناي باند اقدام مي کنند. اما بررسي ها نشان مي دهد که حتي دانشگاه هايي که از شرکت زيرساخت به صورت مستقيم به شبکه متصل مي شوند نيز از تمام ظرفيت پهناي باندشان استفاده نکرده اند.
وي با بيان اينکه مشکلي در تامين ظرفيت پهناي باند قابل ارائه به دانشگاهها وجود ندارد، افزود: براي مثال دانشگاه تهران از شرکت ارتباطات زيرساخت ظرفيتي معادل يک پورت يک گيگابيتي پهناي باند در اختيار دارد که ۷۰ درصد آن بلااستفاده است و تنها ۳۰۰ مگابيت مصرف شده دارد. از سوي ديگر، ۸۰ درصد ظرفيت پهناي باند دانشگاه شريف نيز که با يک پورت يک گيگابيتي به صورت مستقيم به شبکه زيرساخت متصل است، خالي بوده و استفاده نمي شود.
بنابي گفت: در صورتي که دانشگاهها تقاضايي براي دريافت پهناي باند داشته باشند مي توانند به شرکت ارتباطات زيرساخت مراجعه کنند و مشکلي از اين بابت وجود ندارد.
به گزارش مهر، به دنبال جايگزين شدن آموزش مجازي و غيرحضوري با برگزاري کلاسهاي حضوري در دانشگاهها براي جلوگيري از شيوع ويروس کرونا، برخي دانشگاه ها اعلام کرده اند که برگزاري کلاس هاي الکترونيکي با برخي مشکلات از جمله تامين پهناي باند روبرو است و براي مثال دانشگاه تهران از روند مذاکرات با وزارت ارتباطات براي تامين پهناي باند خبر داده است. 
تعداد بازديد:307 آخرين تغييرات:98/12/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر