سه شنبه 24 تير 1399 - 22 ذي القعده 1441 - 14 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

مخالف عادی شدن ساعت کار ادارات هستیم/جزئیات جلسه کمیته فنی

مخالف عادي شدن ساعت کار ادارات هستيم/جزئيات جلسه کميته فني

فرمانده ستاد عمليات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: مخالف تغيير ساعات کاري ادارات به حالت عادي هستيم.
علي رضا زالي، با اشاره به نشستي که با حضور مسئولان ارشد اجرايي، انتظامي، قضائي و نمايندگان مجلس در ستاد فرماندهي برگزار شد، افزود: در اين جلسه پيشنهاد فني و عملي ما عدم بازگشت ساعات کاري به حالت عادي بود و اين امر که بدون تغيير در ساعات کار شرايطي فراهم شود که کارمندان ادارات به صورت شيفت بندي يا چرخشي فعاليت کنند و اين اختيار به مسئولان سازمان‌هاي اجرايي نيز داده شود.

فرمانده ستاد عمليات مديريت مقابله با کرونا تصريح کرد: در جلسه کميته فني و شوراي فرماندهي عمليات مقابله با کرونا در تهران با حضور استاندار، دادستان، مسئولان قضائي، نمايندگان مجلس رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس، همگي اجماع بر اين موضوع داشتند که ساعات کاري ادارات تغيير نکند اما آنچه اعلام شد مخالف اين موضوع بود.
وي، خبر اعلام شده در خصوص بازگشت ساعات کاري ادارات را منطبق با نظر کميته فني ستاد فرماندهي عمليات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ندانست و افزود: از نظر علمي و فني اين کميته کاملاً مخالف برگشت به ساعات کار عادي ادارات است زيرا کاهش ساعت کاري با هدف صيانت از سلامت آحاد شهروندي، کاهش سرايت پذيري و کاهش تردد در سطح شهر انجام شد و با توجه به اينکه شرايط تغيير چشمگيري نداشته و امکان بروز خطر و ابتلاء کما في سابق وجود دارد ما مخالف تغيير ساعت کاري و بازگشت به روال عادي هستيم.
زالي با اشاره به جلسه‌اي که با حضور فرماندهان سپاه براي انجام هماهنگي‌هاي لازم در خصوص مقابله با کرونا برگزار شد، خاطرنشان کرد: در اين نشست توافقات خوبي صورت گرفت و هماهنگي‌هاي لازم در زمينه برنامه‌هاي لجستيکي، پشتيباني و استفاده از ظرفيت بسيج و بسيج جامعه پزشکي در راستاي مقابله با کرونا انجام پذيرفت.
به گفته وي، نيروي سپاه آمادگي خود را از نظر اعتباري، لجستيکي، تأمين نيروي انساني و استفاده از ظرفيت‌هاي بهداشتي و درماني سپاه در تهران را اعلام کردند.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، شايعه ابتلاي ۳۰ درصد مردم تهران تا پايان اسفند به کرونا در فضاي مجازي را غير علمي و کاملاً غيرکارشناسي برشمرد و افزود: اين آمار کاملاً غير کارشناسي و غير واقعي است و در هيچ جاي دنيا حتي در چين نيز اين آمار اعلام نشده است.
زالي خاطرنشان کرد: کميته علمي ستاد مقابله با کرونا که به صورت شبانه روزي در زمينه رصد، پايش، برنامه ريزي، گمانه زني و طراحي سناريوهاي مختلف در زمينه کرونا در تهران فعاليت مي‌کند چنين آماري را تأييد نکرده و آن را بسيار اغراق آميز مي‌داند.
وي، مردم را به استفاده از دستکش در هنگام بنزين زدن در جايگاه‌هاي سوخت توصيه کرد و گفت: طبق دستورالعمل وزارت بهداشت بهترين شيوه انجام فرايند سوخت گيري توسط متصديان و پرسنل جايگاه است تا با توجه به کمبود اقلام بهداشتي و دستکش بهتر بتوان از انتقال و شيوع ويروس پيشگيري کرد. 
تعداد بازديد:345 آخرين تغييرات:98/12/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر