دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

احتمال تاثیر داروی ابولا در مقابله با کروناویروس

احتمال تاثير داروي ابولا در مقابله با کروناويروس

دانشمندان پي بردند داروي ابولا که در مقابله با برخي از کروناويروس ها موثر بوده است احتمالا در مقابله با کروناويروس جديد موسوم به COVID-19 هم موثر خواهد بود.
داروي Remdesivir در سال ۲۰۱۴ در واکنش به اپيدمي ويروس ابولا در غرب آفريقا توليد شد.

«متيوس گوته»، سرپرست تيم تحقيق از دانشگاه آلبرتا کانادا، در اين باره مي‌گويد: «ما مي‌دانيم که اين دارو در مقابله با برخي کروناويروس ها نظير MERS (سندروم تنفسي خاورميانه) و SARS (سندروم شديد تنفسي حاد) مؤثر بوده و مي‌دانيم که کروناويروس جديد بسيار شبيه SARS است. از اين‌رو من بسيار در مورد نتايج داروي remdesivir در مقابله با COVID-19 خوش بين و اميدوار هستم.»
وي در ادامه مي‌افزايد: «نتايج ما نشان مي‌دهد احتمالاً remdesivir يکي از بلوک‌هاي ساختاري طبيعي را در سنتز RNA تقليد مي‌کند که براي تکثير ژنوم ويروس لازم است. زماني که اين دارو در زنجيره در حال رشد RNA گنجانده مي‌شود ويروس ديگر قادر به تکثير نخواهد بود.»
انتظار مي‌رود نتايج مربوط به آزمايش داروي remdesivir در درمان بيماران مبتلا به COVID-19 تا پايان ماه آوريل (۱۰ ارديبهشت) مشخص شود.
گزارش اخير در مورد مصرف اين دارو نشان مي‌دهد بيماران مبتلا به COVID-19 که در روز هفتم بيماري شأن remdesivir دريافت کرده بودند شاهد بهبود چشمگيري در روز بعد بوده و در نهايت بهبود کامل يافته‌اند.
معاون دبيرکل سازمان بهداشت جهاني دکتر «بروس آليوارد» هم در کنفرانس خبري اخير اعلام کرد که remdesivir تنها داروي قابل دسترس است که در مقابله با COVID-19 مؤثر است. 
تعداد بازديد:205 آخرين تغييرات:98/12/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر