پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

۲۴۰ نمونه مشکوک به کرونا در سیستان و بلوچستان بررسی شد

۲۴۰ نمونه مشکوک به کرونا در سيستان و بلوچستان بررسي شد

معاون دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: بيش‌از ۲۴۰ نمونه مشکوک در آزمايشگاه تشخيصي ويروس کرونا در سيستان و بلوچستان از اول اسفند تاکنون مورد بررسي قرار گرفته است.
به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي زاهدان، قاسم ميري علي آباد اظهار داشت: هم‌اينک با راه‌اندازي اين آزمايشگاه حرکت بزرگي در عرصه سلامت سيستان وبلوچستان رخ داده به طوري که از ارسال نمونه‌هاي مشکوک به انستيتو پاستور تهران بي‌نياز شده‌ايم و تمامي تست‌ها و نمونه‌هاي ارسالي از سطح شهرهاي استان در اين آزمايشگاه پس از ۴۸ ساعت قابل تشخيص است.

وي افزود: هم‌اينک پنج نفر از کارشناسان آزمايشگاه در اين عرصه بصورت شبانه روزي فعاليت مي‌کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: با توجه به شيوع ويروس کرونا در کشور، هموطنان به منظور جلوگيري از انتشار اين ويروس از سفرهاي غير ضرروي خودداري کنند.
وي بيان کرد: با توجه به اينکه شاهد گسترش ويروس کرونا در کشور هستيم يکي از اقدامات انجام گرفته با همکاري هلال احمر، راه‌اندازي ايستگاه‌هاي سلامت در مبادي ورودي شهر جهت غربالگري و بيماريابي اين ويروس است.
ميري با اشاره به اين موضوع که تمامي مسافران در بدو ورود به شهر مورد تب سنجي قرار مي‌گيرند و از نظر علائم احتمالي مبتلا به کرونا غرباگري مي‌شوند خاطرنشان کرد: مسافران در اين ايستگاه‌ها از نظر علائم تب، سرفه و تنگي نفس مورد غربالگري قراري مي‌گيرند و اگر با مورد مشکوکي مواجهه شدند با هماهنگي اورژانس به مراکز درماني منتقل خواهد شد.
وي در خانه ماندن را بهترين کار در اين شرايط عنوان کرد و گفت: به هموطنان عزيز توصيه مي‌شود از سفرهاي غيرضروري خودداري کنند و تا زمان شکست کرونا در منزل بمانند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: توصيه‌هاي بهداشتي را جدي بگيريد، شستشوي مرتب دست، اجتناب از دست دادن، روبوسي کردن، رعايت آداب سرفه و عطسه و اجتناب از سفرهاي غيرضروري مي‌تواند در جهت پيشگيري از ويروس کرونا کمک کننده باشد. 
تعداد بازديد:229 آخرين تغييرات:98/12/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر