دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

محققان هلندی مدعی کشف پادتن ویروس کرونا شدند

محققان هلندي مدعي کشف پادتن ويروس کرونا شدند

محققان هلندي ادعا مي کنند آنتي بادي براي درمان کوويد ۱۹ ساخته اند. هم اکنون گروهي از پژوهشگران مشغول بررسي اين تحقيق هستند.
به نقل از ان ال تايمز، گروهي از محققان مرکز پزشکي اراسموس در رتردام و دانشگاه Utrecht در هنلد اعلام کرده اند آنتي بادي کشف کرده اند که در مقابل عفونت کوويد ۱۹ مقابله مي کند. اين کشف در صورت تاييد به توليد داروي آنتي ويروس منجر مي شود و به افراد کمک مي کند تا ابتلا به ويروس را در خانه تست کنند.

هم اکنون تحقيق اين گروه از محققان توسط گروهي از پژوهشگران در پلتفرم آنلاين BioRxivدر حال بررسي است. آنها معتقدند پژوهش شان در نشريه نيچر نيز منتشر خواهد داشت.
در اين تحقيق آمده است: در اين مقاله ما درباره آنتي بادي توضيح مي دهيم که ويروس SARS-CoV-2 (و البته SARS CoV) را خنثي مي کند.  ويروس SARS-CoV-2 به بيماري کوويد ۱۹ منجر مي شود.
به گفته محققان آنتي بادي کشف شده، ويروس را خنثي مي کند و پتانسيل درمان کوويد ۱۹ را دارد. در بخش ديگري از مقدمه اين پژوهش آمده است: تا جايي که ما مي دانيم اين نخستين آنتي بادي است که ويروس را خنثي مي کند. کشف چنين آنتي بادي بسيار نادر است.
پژوهشگران ادعا مي کنند اين تحقيق لزوما به توليد واکسن منجر نمي شود بلکه به توسعه داروي جديدي کمک مي کند که براي درمان افراد مبتلا به شاخه فعلي ويروس کرونا  استفاده مي شود. توسعه اين دارو بسيار سريع تر از واکسن است اما همچنان بايد ماه ها آزمايش شود. علاوه بر آن توليد آنتي بادي مذکور پرهزينه تر از واکسن است. 
تعداد بازديد:244 آخرين تغييرات:98/12/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر