دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

آماده سازی ۸۰۰ تخت پشتیبان ویژه کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان

آماده سازي ۸۰۰ تخت پشتيبان ويژه کرونا در جنوب سيستان و بلوچستان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايرانشهر گفت: ۸۰۰ تخت بستري پشتيبان ويژه پذيرش مبتلايان به ويروس کرونا در محدوده زير پوشش اين دانشگاه آماده شده است.
به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي ايرانشهر، محمد مهران اميني فرد اظهار داشت: آمار مبتلايان به کرونا در جنوب سيستان و بلوچستان به ۱۱ نفر افزايش پيدا کرده و در صورت جدي نگرفتن هشدارهاي بهداشتي شاهد افزايش نگران کننده آمار مبتلايان به اين ويروس خواهيم بود.

وي افزود: با توجه به روند رو به رشد مبتلايان به کرونا و لزوم پيش‌بيني فضاي فيزيکي استاندارد در صورت بروز بحران نسبت به تجهيز و آماده سازي ۶۰۰ تخت بستري ويژه کرونا در هفته گذشته اقدام و با همکاري منطقه آزاد چابهار نيز ۲۰۰ تخت ديگر به ظرفيت موجود اضافه خواهد شد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني ايرانشهر گفت: توصيه ما همچنان رعايت هشدارهاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي، عدم حضور در اماکن پر ازدحام و ماندن در منازل تا اطلاع بعدي است.
وي بيان کرد: افراد جامعه براي پيشگيري از ابتلاي به ويروس کرونا بايد هنگام حضور در اجتماعات رعايت بهداشت فردي و توصيه‌هاي بهداشتي را جدي بگيرند.
اميني فرد تب، تنگي نفس، سينه پهلو و سرفه را از شاخص‌ترين علائم ويروس کرونا عنوان کرد و ادامه داد: افرادي که اين علائم را که مشابه علائم بيماري آنفلوآنزاست را دارند بهتر است از منازل خود خارج نشوند.
وي رعايت بهداشت فردي، شستن مرتب دست‌ها با صابون يا استفاده از مايع ضدعفوني کننده، استفاده از ماسک، دست ندادن و روبوسي نکردن و حفظ آرامش خود و پرهيز از نگراني از اقدامات پيشگيرانه در کنترل ويروس کرونا را ضروري عنوان کرد. 
تعداد بازديد:251 آخرين تغييرات:99/01/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر