دوشنبه 12 خرداد 1399 - 9 شوال 1441 - 1 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

۲۲میلیارد برای مبارزه با آفات کشاورزی درسیستان وبلوچستان هزینه شد

۲۲ميليارد براي مبارزه با آفات کشاورزي درسيستان وبلوچستان هزينه شد

سرپرست معاونت بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي سيستان وبلوچستان گفت: تاکنون بيش از ۲۲ ميليارد ريال اعتبار براي مبارزه با آفات و بيماري‌هاي کشاورزي در اين استان هزينه شده است.
به نقل از روابط جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان، امان الله طوقي اظهار داشت: تاکنون بيش از ۲۰ ميليارد ريال اعتبار براي مبارزه با ملخ صحرايي در جنوب استان و يک ميليارد ريال براي بيماري زنگ زرد غلات در سيستان توسط جهاد کشاورزي هزينه شده است.

سرپرست معاونت بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان افزود: هم‌اينک مبارزه با ملخ صحرايي در ۱۳ شهرستان جنوبي سيستان و بلوچستان و بيماري زرنگ زرد در پنج شهرستان شمال استان در حال انجام است.
وي ادامه داد: ۲۶ هزار و ۹۵۰ هکتار از مراتع سيستان و بلوچستان از پنجم آبان تاکنون عليه ملخ صحرايي سمپاشي شده که ۱۲ هزار و ۵۷۵ هکتار از اين سطح عليه ملخ بالدار و ۱۴ هزار و ۸ هکتار عليه پوره ملخ بوده است.
طوقي تصريح کرد: ۱۰ تن سم تاکنون براي مبارزه با ملخ صحرايي در سيستان و بلوچستان مصرف شده است.
سرپرست معاونت بهبود توليدات گياهي سازمان افزود: مبارزه با بيماري قارچي زنگ زرد غلات از ۱۲ اسفند سال گذشته تاکنون در سطح پنج هزار و ۶۰۸ هکتار از زمين‌هاي کشاورزي دشت سيستان انجام شده است.
وي ادامه داد: شهرستان‌هاي زهک با ۱۸۰۰ هکتار، هيرمند با ۱۳۸۰ هکتار، هامون با ۱۳۰۰ هکتار، زابل با ۱۱۶۶ هکتار و نيمروز ۸۷۰ هکتار به ترتيب بيشترين سطح مبارزه با بيماري زنگ زد غلات سيستان را داشته‌اند.
سرپرست معاونت بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان افزود: تاکنون ۱۲۰۰ ليتر سم با هزينه کرد اعتبار بيش از يک ميليارد ريال جهت مبارزه به اين بيماري به شهرستان‌هاي حوزه سيستان ارسال شده و اين روند همچنان تداوم دارد. 
تعداد بازديد:171 آخرين تغييرات:99/01/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر