سه شنبه 13 خرداد 1399 - 10 شوال 1441 - 2 ژوئن 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

حاجی میرزایی: آموزش مجازی با قوت و جدیت پیگیری می شود

حاجي ميرزايي: آموزش مجازي با قوت و جديت پيگيري مي شود

وزير آموزش و پرورش گفت: آموزش مجازي به عنوان جايگزين رسمي آموزش حضوري در مدت تعطيلي مدارس با قوت و جديت پيگيري خواهد شد.
محسن حاجي‌ميرزايي وزير آموزش و پرورش در نهصد و هفتاد و سومين جلسه شوراي عالي آموزش و پرورش با بيان اينکه اين جلسه با توجه به شرايط روز جامعه به صورت فوق‌العاده برگزار مي‌شود و دستور کار آن در مورد تعيين تکليف فعاليت‌هاي آموزشي و چگونگي برگزاري امتحانات و در ادامه جلسه گذشته است، اظهار کرد: در بين جلسه قبل و فعلي سامانه آموزشي دانش‌آموزان راه‌اندازي و معلمان و دانش‌آموزان مدارس دوره ابتدايي در اين سامانه ثبت‌نام کردند.

وي ادامه داد: تاکنون ۳ ميليون و ۸۰۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و ۲۸۴ هزار کلاس درس تشکيل شده است؛ همچنين ۲۲۰ هزار معلم در اين شبکه ثبت‌نام کرده‌اند و عمليات آموزشي در برخي استان‌ها در حال برگزاري است‌.
حاجي‌ميرزايي افزود: ممکن است درصدي از دانش‌آموزان به دلايلي، امکان اتصال به اين شبکه را نداشته باشند که در مرحله دوم براي حل اين موضوع اقدام خواهيم کرد.
وزير آموزش و پرورش در مورد استمرار تعطيلي يا بازگشايي فعاليت مدارس گفت: با ارزيابي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از وضعيت بيماري در کشور و ميزان لزوم پايبندي به رعايت سياست فاصله‌گذاري اجتماعي که در جلسه هفته آينده ستاد ملي مبارزه با کرونا ارائه خواهد شد در مورد نحوه فعاليت مدارس تصميم‌گيري مي‌شود.
وي تصريح کرد: آموزش مجازي به عنوان جايگزين رسمي آموزش حضوري در مدت تعطيلي مدارس با قوت و جديت پيگيري خواهد شد و تلاش‌هاي ارزشمند و متنوعي که در اين مدت از سوي مديران، معلمان مدارس و خانواده‌ها در ارائه آموزش‌هاي غيرحضوري انجام شده است به صورت منظم‌تر و سازمان يافته‌تر استمرار مي‌يابد. 
تعداد بازديد:185 آخرين تغييرات:99/01/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر