دوشنبه 12 خرداد 1399 - 9 شوال 1441 - 1 ژوئن 2020
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

مسابقه «با قرآن در خانه» در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود

مسابقه «با قرآن در خانه» در ماه مبارک رمضان برگزار مي‌شود

مدير اداره امور قرآني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان گفت: دور دوم مسابقه « با قرآن در خانه» در ماه مبارک رمضان با شعار «بهار قرآن» در شبکه‌هاي مجازي برگزار مي شود.
مهدي مسماريان؛ مدير اداره امور قرآني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان ضمن تبريک فرا رسيدن ماه مبارک رمضان گفت: در ماه رمضان، ماه ميهماني خدا که از برکات آن مي‌توان ازدياد تقوا و تقويت اراده را نام برد همواره فرصتي براي آشتي با خداوند فراهم مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه در اين ماه بايد تلاش کنيم بيش از پيش در جهت تحکيم پيوندهاي اسلامي و قرآني گام برداريم، اظهار داشت: رمضان، ماه نزول قرآن است در نتيجه رابطه ويژه‌اي ميان قرآن و ماه رمضان وجود دارد و بنا بر فرموده امام باقر (ع) هر چيزي را بهاري است و بهار قرآن، ماه رمضان است.
مدير اداره امور قرآني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان با بيان اينکه در اين ماه بايد با تأمل و تدبر در آيات الهي به دل‌هايمان حيات مجدد ببخشيم، افزود: مسابقه «با قرآن در خانه» در ماه شعبان و ايام خانه‌نشيني در شبکه‌هاي مجازي با آدرس @quran_home برگزار شد که باتوجه به استقبال مردم و درخواست آن‌ها مقرر شد که در ماه مبارک رمضان نيز با برگزاري اين مسابقه، محفلي براي انس بيشتر با قرآن فراهم شود.
مسماريان گفت: به منظور ارتقا سطح کيفي مسابقه «با قرآن در خانه» در ماه مبارک رمضان، از شرکت‌کننده‌ها در خصوص کيفيت و نوع سوالات، زمان مسابقه و مهلت پاسخگويي‌، تعداد برندگان و نوع جوايز و ساير موارد نظرسنجي‌هاي لازم انجام شد.
وي با اشاره به اينکه بيش از ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان خواهان ادامه‌ي مسابقه در ماه مبارک رمضان بودند، اظهار داشت: در ماه شعبان روزانه بيش از ۲ هزار نفر در مسابقه «با قرآن در خانه» شرکت مي‌کردند که براساس نظرسنجي‌هاي انجام شده بيش از ۹۰ درصد شرکت‌کنندگان از کيفيت و نوع سوالات طراحي شده رضايت داشتند.
مدير اداره امور قرآني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان افزود: براساس جداول آماري در مجموع ۸۰ درصد از شرکت کنندگان نحوه اطلاع‌رساني سوالات مسابقه، پاسخ سوالات و اسامي برندگان را عالي و خوب ارزيابي کرده‌اند.
مسماريان با بيان اينکه اين مسابقه در ماه مبارک رمضان با همان نام «با قرآن در خانه» و با شعار بهار قرآن برگزار مي‌شود، خاطرنشان کرد: در ماه شعبان هر ۵ روز ۲۵ سوال از پنج جز قرآن کريم مطرح شد و افراد با مراجعه‌ي روزانه به قرآن به ۵ سوال پاسخ مي‌دادند.
وي افزود: در ماه مبارک رمضان با توجه به اينکه ختم قرآن در برنامه‌ي روزانه اغلب افراد قرار دارد، با مبناي هر روز تلاوت يک جز از قرآن کريم، روزانه ۱۰ سوال از هر جز مطرح مي‌شود
مدير اداره امور قرآني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان با اشاره به اينکه بر اساس نظرسنجي‌ها ۲۰ درصد از شرکت‌کنندگان خواهان تغيير زمان مسابقه بودند، اظهار داشت: براي رضايت کامل شرکت‌کنندگان تغييراتي در زمان بندي اجراي مسابقه انجام شد که براساس تغييرات ايجاد شده زمان بارگذاري سوالات در شبکه‌هاي مجازي هر روز ساعت ۱۴ بعدازظهر مي‌باشد.
مسماريان افزود: فرصت پاسخ‌دهي به سوالات تا ساعت ۱۰ روز بعد افزايش يافته است و اسامي برندگان همچون ماه شعبان ساعت ۱۲ ظهر اعلام مي‌شود.
وي با اعلام اينکه در ماه مبارک رمضان تعداد جوايز شرکت‌کنندگان در اين مسابقه افزايش يافته، خاطرنشان کرد: روزانه ۱۰ نفر از شرکت‌کنندگان به عنوان برنده مسابقه اعلام مي‌شوند، بدين ترتيب که به ۹ نفر از ميان کساني که به همه سوالات پاسخ صحيح داده‌اند و يک نفر از ميان همه شرکت‌کنندگان براساس نتايج قرعه کشي جوايزي اهدا مي‌شود.
مدير اداره امور قرآني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان با اشاره به اينکه تعداد جوايز ويژه مسابقه نيز از ۳ جايزه به ۵ جايزه افزايش يافته است، ابراز داشت: در پايان ماه مبارک رمضان به پنج نفر از کساني که بيشترين پاسخ صحيح را داده باشند، نفري ۵ ميليون ريال جايزه تعلق خواهد گرفت.
مسماريان در پايان گفت: بدون شک جايزه اصلي شرکت در اين مسابقه توفيق تدبر، تفکر و انس با قرآن است و اميدواريم مردم اين موهبت را با دوستان و آشنايان خود شريک شوند و آنها را به شرکت در مسابقه دعوت کنند. 
تعداد بازديد:119 آخرين تغييرات:99/02/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر