سه شنبه 13 خرداد 1399 - 10 شوال 1441 - 2 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

کمک ۴۵۰ میلیون تومانی رهبر انقلاب به زندانیان جرایم غیرعمد

کمک ۴۵۰ ميليون توماني رهبر انقلاب به زندانيان جرايم غيرعمد

مديرعامل ستاد ديه کشور گفت: رهبر معظم انقلاب به سنت هر ساله به منظور حمايت از زندانيان جرايم غيرعمد مبلغي معادل ۴۵۰ ميليون تومان به ستاد ديه اهدا کردند.
به نقل از ستاد ديه کشور، سيد اسدالله جولايي با اعلام اين خبر اظهار کرد: به دليل پيشگيري از شيوع ويروس کرونا در رمضان امسال اگرچه توفيق برپايي جشن‌هاي گلريزان را نداشتيم اما با اين وجود خيرين خداجو از وضعيت نزديک به ۶ هزار محکوم غيرعمد غافل نبوده و در قالب آئين‌هاي مجازي هميار اين مجموعه بوده‌اند، رهبر انقلاب نيز به رسم هر ساله خودشان با اهداي مبلغي بالغ بر ۴۵۰ ميليون تومان چراغ اين سنت حسنه را روشن فرمودند.

وي ادامه داد: طبق گزارش معاونت مالي ستاد ديه معظم‌له در دهه اخير با اهداي مبلغ ۲ ميليارد و ۵۶۳ تومان زمينه آزادي بيش از هفتصد زنداني بدهکار مالي و محکوم به پرداخت ديه ناشي از تصادفات رانندگي را فراهم نموده‌اند.
جولايي گفت: افزون بر مبالغ اهدايي ويژه ماه مبارک رمضان، زندانيان جرايم غيرعمد در سفرهاي استاني ايشان هم بي‌بهره نبوده و براي نمونه با کمک پنج ميليارد توماني معظم‌له در سفر استاني به کرمانشاه تعداد ۲۴۰ محبوس غيرعمد و با اهداي مبلغ يک ميليارد توماني خودشان در سفر به بجنورد زمينه آزادي ۱۲۵ بدهکار عائله‌مند را فراهم نموده‌اند.
وي اظهار کرد: قابل توجه اينکه از فروردين سال ۹۵ نيز به مناسبت ميلاد امام جواد عليه‌السلام علاوه بر حمايت‌هاي معنوي رهبر فرزانه انقلاب به ستاد ديه، پرداخت مبالغ خيرين جهت تأمين بخشي از بدهي زندانيان جرايم غيرعمد نيز در بخش پرداخت وجوهات شرعي پايگاه اطلاع رساني دفتر رهبري فعال و از اين طريق تا به امروز هم جمع کثيري از بند رهايي يافته و به آغوش گرم خانواده‌هاي خويش بازگشته‌اند.
مديرعامل ستاد ديه کشور افزود: اقدامي که بر اساس آن هموطنان عزيز مي‌توانند با مراجعه به آدرس اينترنتي www.leader.ir وجوهات زکات فطريه يا ديگر تبرعات شرعي مورد نظر خود را براي استخلاص مددجويان اين نهاد حمايتي اختصاص دهند. 
تعداد بازديد:117 آخرين تغييرات:99/02/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر