شنبه 14 تير 1399 - 12 ذي القعده 1441 - 4 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

مجموع کمک‌های مردمی برای مهار کرونا به مرز ۹۲۰ میلیارد ریال رسید

مجموع کمک‌هاي مردمي براي مهار کرونا به مرز ۹۲۰ ميليارد ريال رسيد

معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر گفت: تاکنون مجموع کمک هاي نقدي و غير نقدي مردمي به جمعيت هلال احمر در خصوص کرونا به رقم ۹۲۰ ميليارد ريال رسيده است.
وحيد سليمي معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرين اقدامات سازمان داوطلبان در خصوص پيشگيري از کرونا گفت: هلال احمر و داوطلبان اين جمعيت از ابتداي شروع کرونا با انجام اقدامات متعدد براي مقابله با کرونا و کمک به هموطنان نيازمند وارد ميدان شدند.

وي با اشاره بر جمع آوري ۳۲۰ ميليارد ريال کمک‌هاي نقدي مردم براي مهار کرونا اظهار داشت: به علاوه ارزش کمک‌هاي غير نقدي مردمي نيز به رقم ۶۰۶ ميليارد ريال رسيده که مجموع اين مبالغ حدود ۹۲۰ ميليارد ريال است.
معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان با بيان اينکه تا دوم خرداد ماه سال جاري قريب به ۲۱۱ هزار و ۸۰۰ بسته بهداشتي ميان اقشار آسيب پذير توزيع شده است، بيان کرد: تا اين تاريخ ۲۰۰ هزار بسته حمايتي و معيشتي نيز ميان خانوارهاي متاثر از کرونا توزيع شده است. به علاوه ۵۰۰ هزار بسته بهداشتي نيز از محل کمک‌هاي نقدي مردمي و با همکاري وزارت بهداشت ميان بيماران خاص توزيع شده است.
سليمي با اشاره بر برپايي ۹۶۰ کارگاه توليد ماسک و اقلام بهداشتي، افزود: تاکنون بيش از يک ميليون و ۶۰۰ هزار ماسک، بيش از ۱۴۷ هزار جفت دستکش، ۸۰ هزار لباس سرهمي مخصوص کارکنان مراکز درماني توسط داوطلبان خانه‌هاي هلال توليد و توزيع شده است.
وي با تشريح جزئيات گندزدايي از معابر عمومي توسط داوطلبان اين سازمان، عنوان کرد: تاکنون ۱۷ هزار و ۲۲۰ معبر و خيابان به مسافت ۹۲ هزار کيلومتر، قريب به ۴۹ هزار وسيله نقليه شخصي و عمومي، ۹۶ گرمخانه، ۴۳ زندان، ۳ هزار و ۵۷۱ مسجد، بيش از هزار همراه سرا و ۵۲ هزار و ۴۴۰ مکان ديگر ضدعفوني و گندزدايي شده است.
معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان ادامه داد: تاکنون ۵۷۹ پزشک و پيراپزشک داوطلب در ۶۷ نقاهتگاه برپاشده به ارائه ۵۶ هزار و ۹۰۰ نفر ساعت خدمات درماني پرداخته‌اند.
سليمي با اشاره بر پوشش بيش از هزار و ۳۰۰ منطقه حاشيه نشين و کم برخوردار تصريح کرد: با کمک داوطلبان و نيروهاي جمعيت هلال احمر طرح‌هاي پيشگيري از کرونا در اين مناطق اجرا شده تا شاهد افزايش شمار مبتلايان در اين مناطق نباشيم.
وي ادامه داد: سازمان داوطلبان به منظور آگاه سازي و دعوت از عموم مردم براي مشارکت در برنامه‌هاي هلال احمر در خصوص ويروس کرونا، به ارسال بيش از ۳ ميليون و ۵۰۰ پيامک و تهيه و توزيع ۶۲۸ هزار بروشور اقدام کرده است.
معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان با بيان اينکه تاکنون براي ۴۶ تشکل مردم نهاد براي پشتيباني در بيمارستان‌ها و انجام امور خيريه مجوز صادر شده است، ابراز داشت: در اين ميان ۵۷۹ تشکل و ۱۳۰ بنگاه اقتصادي در اجراي برنامه‌هاي سازمان داوطلبان در زمينه مهار کرونا مشارکت داشته‌اند.
سليمي در پايان با اشاره بر همکاري هزار خانه هلال در سراسر کشور براي جمع آوري کمک‌هاي مردمي، خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۲ هزار و ۷۰۰ داوطلب اين سازمان به ميزان ۹۶۶ ساعت فعاليت داوطلبانه انجام داده‌اند. 
تعداد بازديد:136 آخرين تغييرات:99/03/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر