دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

فرضیه عدم انتقال ویروس کرونا در مناطق گرمسیری منتفی است

فرضيه عدم انتقال ويروس کرونا در مناطق گرمسيري منتفي است

معاون کل وزارت بهداشت، گفت: به دنبال روند ابتلاء به کوويد ۱۹ در استان‌هاي جنوبي کشور، فرضيه عدم انتقال ويروس کرونا در مناطق گرمسيري رد شده است.
ايرج حريرچي، افزود: در حالي که روند موارد ابتلاء به کرونا در ساير نقاط کشور رو به کاهش است در سيستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزايش آمار روزانه ابتلاء هستيم و به نظر مي‌رسد اين مناطق بعد از رسيدن ساير نقاط کشور به اوج همه گيري در حال ورود به اين مرحله هستند.

وي با اشاره به اينکه علاوه بر کاهش کلّي موارد ابتلاء به ويروس کوويد ۱۹ در کشور، درصد موارد بستري و مرگ نيز ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشته است و در سيستان و بلوچستان نيز قسمت اعظم موارد ابتلاء را افراد سرپايي تشکيل مي‌دهد، افزود: روند افزايش موارد در اين استان از نيمه دوم ارديبهشت به بعد شروع شد ولي در چند هفته اخير ميزان ابتلاء به شکل نگران کننده‌اي افزايش يافته است.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: محدوديت‌هايي که در روزهاي نخست به خوبي در استان اجرا مي‌شد به طور کلّي کاهش يافته و به نظر مي‌رسد که از ارديبهشت به بعد تاب آوري عمومي براي تحمل محدوديت‌هاي اقتصادي و اجتماعي توسط مردم استان کمتر شده است و به نوعي شاهد عادي سازي بوديم.

حريرچي با بيان اينکه با وجود روند فزاينده ابتلاء در سيستان و بلوچستان، هنوز هم نسبت ابتلاء به جمعيت در اين استان از متوسط کشوري پايين‌تر است، گفت: اين افزايش در برخي مناطق استان به دليل بيماريابي بيشتر هم بوده است.

وي در پايان گفت: به دنبال روند ابتلاء در استان‌هاي جنوبي کشور فرضيه عدم انتقال ويروس کرونا در مناطق گرمسيري رد شد امّا همچنان نگران تأثير حضور افراد در فضاهاي بسته هستيم. 
تعداد بازديد:291 آخرين تغييرات:99/03/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر