دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/اخبار فناوري

۳ ایده برتر در حوزه ناوبری فضایی معرفی شدند

۳ ايده برتر در حوزه ناوبري فضايي معرفي شدند

سازمان فضايي ايران ۳ ايده برتر در حوزه موقعيت يابي و ناوبري فضايي را در رويداد «دات راينکس» معرفي کرد.
به نقل از سازمان فضايي ايران، در روز پاياني رويداد ايده شو «دات راينکس» سه ايده برتر در حوزه ناوبري فضايي از سوي سازمان فضايي ايران معرفي شدند.

ايده‌شو «دات راينکس» با ايجاد بستر براي ايده‌پردازي در حوزه ناوبري و موقعيت‌يابي بر اساس نيازهاي فعلي و آينده کشور، از آذرماه سال گذشته با همکاري و مشارکت سازمان فضايي ايران، وزارت راه و شهرسازي و سنديکاي شناسايي و مکان يابي راديويي کليد خورد تا ضمن فراهم کردن بستر مناسب براي بيان ايده‌هاي نوآورانه در حوزه ناوبري و موقعيت يابي فضايي، بتواند گامي اجرايي در راستاي کمک به حل نيازهاي کشور در اين حوزه بردارد.
محورهاي اصلي اين رويداد شامل «سامانه‌هاي موقعيت‌يابي»، «زيرساخت و تجهيزات»، «نرم‌افزار و ارزش افزوده» و «سيستم‌هاي مکمل و ترکيبي» بود.
در اين رويداد که از روز شنبه ۱۰ خرداد آغاز شد، تيم‌هاي شرکت‌کننده به مدت ۱۰ دقيقه ايده‌هاي خود را تشريح و پاسخگوي سوالات هيئت داوران بودند. پس از ۳ برگزاري، ۳ ايده برتر در روز پاياني اين رويداد معرفي شدند.
رتبه اول به ايده «سامانه مديريت ناوگان کارينگ» که توسط امير زارعي ارائه شد، رتبه دوم به ايده «بهينه‌سازي ناوگان توزيع شده» که توسط سيد محمدجواد رفيعي طباطبايي ارائه شد و رتبه سوم به ايده «پهپاد انتقال‌دهنده محصولات بيولوژيک و فرآورده‌هاي خوني» که از سوي پويا کرمي ارائه شد، تعلق گرفت. 
تعداد بازديد:254 آخرين تغييرات:99/03/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر