شنبه 14 تير 1399 - 12 ذي القعده 1441 - 4 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان به مرحله حاد رسیده است

بيماري کرونا در سيستان و بلوچستان به مرحله حاد رسيده است

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي زاهدان گفت: موج اول بيماري کرونا در استان سيستان و بلوچستان هنوز کامل نشده و اکنون به مرحله حاد رسيده و مردم بايد نکات بهداشتي را جدي بگيرند.
به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي زاهدان، سيد مهدي طباطبايي در نشست کميته بهداشت و پيشگيري از بيماري کرونا اظهار داشت: موج دوم بيماري کرونا در کشور در حال شکل گرفتن است و در استان سيستان و بلوچستان موج اول اين بيماري کامل نشده و اکنون به مرحله حاد رسيده و مردم بايد نکات بهداشتي را جدي بگيرند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي زاهدان تشخيص به موقع همه گيري کرونا را مهمترين راهکار براي کنترل اين بيماري دانست و گفت: اکنون در کل کشور و استان شاهد گسترش بيماري کرونا هستيم و تمرکز نظام سلامت بايد بروي اماکن پرخطر و مراکز تجمعي قرار گيرد.
وي مراکز ۱۶ ساعته را گلوگاه رصد بيماري کرونا عنوان کرد و گفت: در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي زاهدان ۱۰ مرکز ۱۶ ساعته مشغول به فعاليت و ارائه خدمات غربالگري به مردم هستند و در شهرستان زاهدان با توجه به افزايش بار مراجعات دومين مرکز ۱۶ ساعته در مرکز خدمات جامع سلامت امير المومنين (ع) در خيابان فلسطين راه اندازي شده است.
طباطبايي با اشاره به اهميت نظام مراقبت بيماري‌ها در تشخيص زود هنگام همه گيري بيماري افزود: در همه گيري بيماري کرونا در منطقه نجف آباد خاش، خوشبختانه تيم‌هاي سلامت با همکاري مردم اقدامات و مداخلات خوبي را در جهت کنترل و پيشگيري از اين بيماري انجام دادند. 
تعداد بازديد:106 آخرين تغييرات:99/03/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر