دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/قرآن

هم افزایی نهادهای قرآنی در طرح ملی ۱۴۵۴

هم افزايي نهادهاي قرآني در طرح ملي ۱۴۵۴

جلسه هماهنگي طرح ملي، قرآني ۱۴۵۴ با حضور مدير شبکه قرآن و معارف سيما، مدير راديو قرآن، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد و رئيس مرکز قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه برگزار شد.
جواد شيخ اکبري مدير شبکه قرآن و معارف سيما در اين ديدار که براي هم افزايي نهادهاي قرآني کشور در محل شبکه قرآن برگزار شد، بيان داشت: امسال طرح ملي، قرآني ۱۴۵۴ متفاوت با سالهاي قبل با محوريت آيات کاربردي قرآن کريم حول محور خانواده و آرامش برنامه ريزي شده و در طول شبانه روز با بخش‌هاي متنوعي از جمله آشنايي با مفاهيمي که مردم به صورت روزمره با آن ارتباط دارند پخش خواهد شد، همچنين بخش‌هاي نمايشي و ارتباط زنده با مراکز استان‌ها از ديگر برنامه‌هاي اين طرح خواهد بود.

وي افزود: در اين طرح ملي شبکه‌هاي سيما شامل شبکه‌هاي يک، دو، سه، چهار، پنج، کودک، افق و آموزش روزانه ۲۰ دقيقه را متناسب با رويکرد محتوايي و ساختار هر شبکه به اين طرح ملي اختصاص مي‌دهند.
شيخ اکبري بيان کرد: امسال با توجه به شرايط کنوني کشور در خصوص بيماري کرونا، برنامه‌ريزي براي استفاده از فضاي مجازي و پخش برنامه در شبکه‌هاي اينترنتي انجام شده است. همچنين از ظرفيت کلاس‌هاي مجازي دارالقرآن در حوزه آموزش مفاهيم استفاده خواهد شد.
مدير شبکه قرآن و معارف سيما افزود در اين طرح براي مقطع سني کودک و نوجوان تدابير خاصي براي بيان مفاهيم کاربردي در اين مقطع سني در نظر گرفته شده است.
دکتر ايزدي مدير راديو قرآن در اين جلسه بر اهميت کاربردي بودن موضوعات قرآني براي عموم مردم تاکيد کرد.
وي افزود: امسال راديو قرآن برنامه صبح گاهي با موضوع مفاهيم و نمايش نامه‌هاي قرآني متناسب براي شنوندگان خواهد داشت. همچنين برنامه عصرگاهي در ۵۵ دقيقه به موضوع حفظ موضوعي آيات منتخب قرآن به همراه ترجمه مفاهيم و واژگان آيات و بيان تکنيک‌هاي روش حفظ مي‌پردازد.
وي ادامه داد: شبکه‌هاي راديويي ديگر همسو با راديو قرآن مانند راديو پيام، فرهنگ، ايران، ورزش و گفتمان در اين طرح ملي حضور خواهند داشت.
در اين ديدار قره شيخ لو رئيس مرکز قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه با بيان اينکه "جذابيت" رمز موفقيت طرح ملي ۱۴۵۴ است، بيان داشت: از مهمترين اهداف اين طرح نگاه مهارت آموزي و بالا بردن درک مردم از مفاهيم قرآني است.
در ادامه دکتر فقيهي معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان خرسندي از پخش طرح ملي ۱۴۵۴ در شبکه‌هاي سيما ضمن تاکيد بر موضوعات کاربردي گفت: بايد جنبه‌هاي ترويجي مانند استفاده از هنر خوشنويسي، شعر و نمايش با هدف کاربردي بودن موضوعات قرآني و جلب رضايت مردم در دستور کار قرار گيرد.
خاطرنشان مي‌شود امسال شروع طرح از ۳۰ خرداد ماه با محوريت آيات کاربردي و موضوعي قرآن کريم با محوريت خانواده و سبک زندگي با هماهنگي تمام شبکه‌هاي سيما، صداوسيما مراکز استان‌ها و نهادهاي قرآني کشور در ۳۲ استان کشور برگزار خواهد شد. 
تعداد بازديد:238 آخرين تغييرات:99/03/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر