دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

اختصاص هزار میلیارد تومان برای حل حاشیه نشینی سیستان و بلوچستان

اختصاص هزار ميليارد تومان براي حل حاشيه نشيني سيستان و بلوچستان

استاندار سيستان و بلوچستان اختصاص يک هزار ميليارد تومان از سوي دولت براي رفع مشکلات مناطق حاشيه نشين ۵ شهرستان اين استان را اقدامي ارزشمند در رفع مشکلات مردم اين استان عنوان کرد.
به نقل از روابط عمومي استانداري سيستان و بلوچستان، احمدعلي موهبتي در ديدار معاون وزير راه و شهرسازي اظهار داشت: معضل حاشيه نشيني سيستان و بلوچستان علاوه بر اعتبارات نيازمند همکاري همه دستگاه‌هاي تأثير گذار در اين زمينه است.

وي با ابراز خرسندي از فضاي همدلي نمايندگان مردم سيستان و بلوچستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: حاشيه‌نشينان نيازمند توجه و نگاه ويژه‌اي هستند که بايستي با اولويت بندي مشکلات و نيازسنجي مطالبات، براي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي در آن تدبير شود.
استاندار سيستان و بلوچستان با بيان اينکه در مناطق درگير موضوع حاشيه‌نشيني، معضلات اجتماعي، بهداشتي و فرهنگي بسياري وجود دارد که عدم توجه و رفع اين معضلات، مي‌تواند همه‌ي سطوح شهرها را درگير کند، تصريح کرد: ساماندهي حاشيه‌نشيني از تأکيدات رهبر معظم انقلاب است و دستگاه‌هاي اجرايي نيز براي حل هرچه سريع‌تر اين معضل، اهتمام دارند.
معاون وزير راه و شهرسازي نيز در اين ديدار گفت: رفع مشکل حاشيه نشيني چابهار به عنوان يکي از مهمترين اولويت‌هاي اين وزارتخانه در حوزه بازآفريني شهري تا اواخر خرداد در قالب طرح جامع اجرايي خواهد شد.

مهدي عبوري اظهار داشت: با توجه به اينکه بر اساس آخرين آمار شرکت بازآفريني شهري، بيشترين حاشيه نشيني بر اساس نرم‌جمعيت در کشور به چابهار اختصاص دارد طرح پاکسازي اين شهرستان از اين معضل به صورت پايلوت کشوري مورد توجه ويژه اين وزارتخانه قرار گرفت.
وي ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده وزارت راه و شهرسازي با بسيج سازندگي و بسيج مستضعفان عمليات اجرايي طرح مذکور تا اواخر خرداد با حضور مسؤولان کشوري اجرايي خواهد شد.
معاون وزير راه و شهرسازي گفت: همچنين براي بهبود وضعيت پنج محله هدف درگير معضل حاشيه نشيني شهرستان زابل در شمال سيستان و بلوچستان با ۵۰۰ هکتار وسعت نيز ۲۵ ميليارد تومان اعتبار پيش بيني شده است.
وي اختصاص ۲ ميليارد تومان اعتبار به منظور کمک به ترک و توانمندسازي معتادان حاشيه شهر زابل را از ديگر برنامه‌هاي وزارت راه و شهرسازي به منظور رفع اين آسيب اجتماعي در منطقه عنوان کرد.
عبوري رفع مشکل حاشيه نشيني در شهر زاهدان با کمک بنياد مسکن را از ديگر اولويت‌هاي اين وزارتخانه در سيستان و بلوچستان ذکر کرد و افزود: توسعه پايدار، متوازن و عدالت محور به عنوان مهم‌ترين برنامه دولت در دستور کار وزارت راه و شهرسازي قرار دارد. 
تعداد بازديد:234 آخرين تغييرات:99/03/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر