دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 - 28 رمضان 1442 - 10 مي 2021
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

لزوم برخورد جدی با پیمانکار به‌کار گیرنده کودکان کار

لزوم برخورد جدي با پيمانکار به‌کار گيرنده کودکان کار

نايب رئيس شوراي شهر تهران گفت: شهرداري تهران با جديت بيشتري نسبت به قطع همکاري با پيمانکاراني که کودکان را به کار مي‌گيرند و همچنين معرفي آنان به مراجع صلاحيت دار قضايي اقدام کند.
سيد ابراهيم اميني نايب رئيس شوراي اسلامي شهر تهران که در غياب محسن هاشمي رياست صحن علني شورا را بر عهده داشت در نطق پيش از دستور خود در ابتداي دويست و بيستمين جلسه صحن علني اين شورا که صبح روز بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۹ برگزار شد، گفت: روز ۱۲ ژوئن، روز جهاني عليه کار کودک است که به ابتکار سازمان بين‌المللي کار نامگذاري شده است. متأسفانه سالهاست که شهر تهران به ويژه در زمينه جمع‌آوري پسماند با مشکل تعداد زياد کودکان کار و زباله‌گرد دست به گريبان است و طي اين سال‌ها هيچ اقدام جدي و پايداري براي مقابله با اين پديده مذموم که قلب هر انساني را به درد مي‌آورد از سوي مراجع ذيصلاح که شهرداري تنها يکي از آنهاست صورت نگرفته است.

اميني افزود: اگرچه شهرداري تهران و مؤسسات خيره در سالهاي اخير نسبت به راه‌اندازي و يا حمايت از مدارس ويژه کودکان کار اقدام نموده‌اند و جاي تشکر دارد، اما بدون شک ناکافي است و تا زمان ريشه‌کني اين پديده هيچ اقدامي مطلوب و قابل قبول نيست. خصوصاً اين روزها که گسترش ويروس کرونا در جامعه خطرات کودک کار و خصوصاً زباله گردي را دو چندان نموده، لازم است سازمان بهزيستي، وزارت کشور، شهرداري، بنياد مستضعفان و ديگر نهادهاي مرتبط دست به دست هم داده، با تشکيل کارگروه مشترک و با اتخاذ تصميمات مناسبي در جهت ريشه‌کني اين پديده شوم عمل کنند و شهرداري تهران نيز با جديت بيشتري نسبت به قطع همکاري با پيمانکاراني که کودکان را به کار مي‌گيرند و همچنين معرفي آنان به مراجع صلاحيت دار قضائي اقدام نمايد.
رئيس کميسيون نظارت و حقوقي شوراي شهر ادامه داد: رويداد ديگر، ۱۴ ژوئن روز جهاني اهداکنندگان خون است که در حال حاضر در اين روز قرار داريم. در فوايد اخلاقي و بهداشتي و تأثيرات مثبت اهداي خون بر سلامتي سخن‌هاي زيادي گفته شده است و همگي بر آن واقفيم، اما اين روزها با گسترش ويروس کرونا متأسفانه همانطور که سازمان انتقال خون نيز بارها اعلام کرده، ذخاير خوني کشور به حداقل رسيده است.
اميني گفت: بنابراين اين روز فرصت مناسبي است تا افرادي که امکان اهداي خون دارند با مراجعه به مراکز انتقال خون نسبت به اين عمل ارزشمند اقدام نمايند و البته اميد است که در طول سال و به تناوب هموطنان عزيزِ داراي شرايط، نسبت به انتقال خون اقدام نمايند. 
تعداد بازديد:612 آخرين تغييرات:99/03/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر